VII Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Lubelskiej GW IPA

51

W dniu 15.06.2024r., na strzelnicy chełmskiego stowarzyszenia sportowego „Magnum” w Puszczy k/Chełma odbył się „VII TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR PREZESA LUBELSKIEJ GW IPA”. W tym roku był to turniej międzynarodowy, gdyż w strzelaniu uczestniczyła drużyna z Regionu IPA Sjever (Czarnogóra).

Zawodnicy strzelali z broni krótkiej (pistolet) i długiej (karabin). Rywalizacja odbyła się w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej z broni krótkiej i długiej.

Turniej otworzył Przewodniczący Regionu IPA Chełm kol. Grzegorz Worlicki razem z Prezesem Lubelskiej GW IPA kol. Piotrem Wójcikiem.

Przed rozpoczęciem zawodów Prezes LGW IPA, uhonorował kilku członków Regionu IPA Chełm odznakami i certyfikatami X i XXX-lecia przynależności do IPA Sekcja Polska. 

W zawodach udział wzięło 10 (trzyosobowych) drużyn, reprezentujących Regiony IPA z terenu woj. lubelskiego tj.: (Chełm, Lublin, Włodawa i Zamość), drużyna Prezydium LGW IPA oraz inne drużyny reprezentujące służby mundurowe.

Organizatorem turnieju był Region IPA Chełm oraz Prezydium LGW IPA (szczególne podziękowania za zaangażowanie w organizacje turnieju należą się kol. Grzegorzowi Worlickiemu, Grzegorzowi Pieczykolanowi i Anecie Skrzypek).

Po spokojnej, ale zaciętej rywalizacji, Turniej wygrała drużyna Regionu IPA Zamość drugie miejsce zajęła drużyna Regionu IPA Włodawa, a trzecie drużyna „Sagitarius”.

Najlepszym strzelcem z broni długiej okazał się Grzegorz WOJTYŁA ze Stalbudu, a z broni krótkiej kol. Jakub GIERMUDA z Regionu IPA Zamość.

Po zakończeniu turnieju, Prezes Lubelskiej GW IPA kol. Piotr Wójcik oraz Przewodniczący Regionu IPA Chełm kol. Grzegorz Worlicki wręczyli okolicznościowe puchary, dyplomy i nagrody indywidualne dla najlepszych strzelców i najlepszej drużyny turnieju.

Do zobaczenia na następnym turnieju już za rok.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: organizatorzy turnieju