VIII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w badmintonie.

145

Z kilkumiesięcznym opóźnieniem, spowodowanym pandemią wirusa COVID-19, w dniach 12-13 września 2020 roku odbyły się kolejne –
VIII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w badmintonie.

W tym roku w zawodach wzięło udział tylko 81 zawodników nieco mniej niż w poprzednich latach.

Emocje towarzyszące poszczególnym pojedynkom były jednak tak samo duże.

Turniej zorganizowano w hali sportowo-rehabilitacyjnej w Suchedniowie, gdzie zlokalizowano 7 kortów do rozgrywania poszczególnych zmagań.

Zawodnicy toczyli pojedynki w trzech rodzajach gier: singlowej, deblowej i mieszanej, z podziałem na kategorie wiekowe (gry singlowe: do 30 lat, 31-35 lat, 36-40 lat, 41-50 lat oraz pow. 50 lat; natomiast gry deblowe i mieszane w kategoriach wiekowych: do 35 lat, 36-45 lat, pow. 45 lat).

Reprezentacja naszego województwa w tym roku była bardzo skromna, ze wszystkich służb mundurowych do Suchedniowa udał się tylko przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA kol. Tomasz BARTOSZ.

Nasz zawodnik reprezentował region w singlu mężczyzn w kategorii wiekowej 50+, oraz w grze deblowej w kategorii 45+ z reprezentantem grupy IPA Tarnobrzeg – kol. Mieczysławem Sitko. Tu ciekawostka – para deblowa została dobrana w ostatniej chwili z uwagi na kontuzję drugiego z graczy z IPA Tarnobrzeg.

Pomimo, że koledzy grali ze sobą po raz pierwszy, godnie zaprezentowali się na korcie wygrywając wszystkie mecze grupowe, a w finale ulegając nieznacznie bardziej utytułowanej parze 21:19 i 21:17 ostatecznie zajmując drugie miejsce.

Ponadto nasz reprezentant zajął 3 miejsce w grze singlowej mężczyzn 50+ a zajmując dwa miejsca medalowe zdobył jednocześnie tytuł najlepszego reprezentanta IPA w turnieju.

Zdjęcia i artykuł : Tomasz Bartosz