Weekend przyjaźni z IPA Uroczysko-Piechowice

452

W karkonoskiej głuszy doszło do spotkania 55 osobowej grupy z Regionu IPA Uroczysko – Piechowice z przedstawicielami Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, oraz Jelenia Góra wraz z przedstawicielami IPA z Wielkiej Brytanii. Była to okazja do rozmów o sprawach Stowarzyszenia, ale przede wszystkim przyjęciu planu Regionu na przyszły rok, a także przywitania nowych członków. II-gie spotkanie w ramach struktur IPA odbyło się pod hasłem Dęby Stulecia.

Zasadzono prawie sto drzewek mając na celu ochronę środowiska i uświetnienie działalności IPA Uroczysko-Piechowice!

W ramach naszego Stowarzyszenia powoływane są kolejne, coraz prężniej działające Regiony. Do nich należy IPA Uroczysko-Piechowice, powołane zaledwie dwa lata temu. Koncepcja założycielska regionu Uroczysko-Piechowice, przewiduje skupianie ludzi związanych ze środowiskiem antyterrorystów pracujących w ramach struktur Policji. Oczywiście dotyczy to osób zarówno aktualnie pełniących służbę w tych jednostkach, jak też już będących na emeryturze lub osób które na swojej drodze zawodowej zetknęły się z tymi specjalistycznymi komórkami w formacjach mundurowych.

Członkowie wspomnianego Regionu regularnie starają się wprowadzać kolejne innowacje w ramach działania IPA i organizują spotkania nie tylko w krajowym gronie, ale również międzynarodowym. Tak właśnie było na początku października w ośrodku IPA Uroczysko-Piechowice, które odwiedzili członkowie Stowarzyszenia z Dolnego Śląska oraz Wielkiej Brytanii. W roku 2019 w Uroczysku gościł przedstawiciel IPA Italy – ORAZIO ANANIA z IPA-Toscana.

Inauguracji weekendu przyjaźni dokonał Przewodniczący Regionu Władysław Leszczyński, który przywitał gościa z dalekiego Albionu, Roba Stenhouse’a, przedstawiciela IPA Defensive Tactics, a także tych, którzy przebyli o wiele mniejszą odległość, aby spotkać się w karkonoskich lasach. Należeli do nich m.in. Bartłomiej Majchrzak z Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej, a także członek zarządu Fryderyk Orepuk oraz przedstawiciel sąsiedniego, jeleniogórskiego Regionu – Rafał Gula.

Podczas pierwszego dnia przeprowadzono kilka dyskusji na temat zmian w zarządzie, przyjęto deklaracje nowych członków, a policjanci – ratownicy medyczni – przeprowadzili szkolenie z pokazem pt. Ratuje życie kolegi.

Dzień drugi był o wiele bardziej aktywny, głównie fizycznie, ponieważ uczestnicy spotkania w ramach uczczenia działalności Stowarzyszenia posadzili prawie 100 dębów! Każdy, kto wspomógł finansowo tę akcję otrzymał specjalną tabliczkę ze swoim pseudonimem oraz imieniem, które nadał drzewu. Jednocześnie zadeklarował się dbać o dąb, który rośnie ku niebu na sudeckich zboczach.

Kolejny, ostatni dzień tego weekendu, należał do jeszcze aktywniejszych niż poprzedni. Wszystko dlatego, że uczestnicy spotkania wybrali się na szczyt Śnieżki, biorąc równocześnie udział w akcji #70IPAChallenge, mającej na celu uczczenie okrągłej rocznicy powstania Stowarzyszenia. 9 członków IPA wraz z osobami towarzyszącymi zdobyło 1602 metry n.p.m otrzymując jednocześnie pamiątkowe odznaki.

I właśnie spotkaniem na szczycie zakończył się ten niezwykle przyjemny weekend, podczas którego w myśl hasło Servo per Amikeco rozmawiali, dyskutowali i wymieniali poglądy członkowie IPA z różnych krajów i różnych Regionów. Członkowie IPA Uroczysko-Piechowice mają już bardzo ambitne plany swojej dalszej działalności i nie wykluczone, że w następnym roku podobne spotkania odbędą się i to niejeden raz.

TEKST: Krzysztof Marcjan

Zdjęcia: Andrzej Seta