Wizyta Policjantów IPA z Irlandii w ramach „Placement Programme”

382

W ramach międzynarodowej wymiany Stowarzyszenia IPA – Placement Programme w dniach od 20 do 24 października 2019 r. w województwie kujawsko-pomorskim przebywali dwaj funkcjonariusze Policji (GARDA) z Irlandii.

Zasadniczym celem wymiany stażowej funkcjonariuszy należących do Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA jest ich zapoznanie ze strukturą i funkcjonowaniem Policji kraju, w którym realizowana jest wizyta. W tym przypadku pobyt Irlandczyków w Polsce rozpoczął się spotkaniem z Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Pawłem Spychałą. W czasie wizyty w Bydgoszczy funkcjonariusze Gardy mogli zapoznać się ze strukturą i siedzibą kujawsko-pomorskiej Policji, a także głównymi zadaniami realizowanymi przez polską Policję. Policjanci z Irlandii spotkali się również z Komendantem Miejskim Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztofem Stefaniakiem, a w komendzie miejskiej mogli zobaczyć jak na co dzień wygląda praca dyżurnego jednostki oraz całej załogi centrum monitoringu.

Ku zadowoleniu gości z Irlandii był także czas na służbę w charakterze obserwatora, która pełniona była na drogach powiatu bydgoskiego w nieoznakowanym radiowozie marki BMW z funkcjonariuszami Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Nasi goście byli pod wrażeniem sprzętu, jakim dysponują polscy funkcjonariusze podczas wykonywania codziennych obowiązków. Funkcjonariusze Gardy spotkali się także z Zastępcą Prezydenta Bydgoszczy Mirosławem Kozłowiczem. Podczas spotkania rozmawiano na temat współpracy Policji oraz instytucji rządowych w Polsce i Irlandii. Wymiana stażowa to również świetna okazja na promocję regionu i prezentację miejsc, które stanowią atrakcję turystyczną. Tak było i tym razem, a zwiedzanie Bydgoszczy i Muzeum Archeologicznego w Biskupinie dostarczyło gościom niezapomnianych wrażeń.

Koledzy z irlandzkiej Policji przebywali nie tylko na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ale pod opieką członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA  na Dolnym Śląsku brali udział w jubileuszu 25-lecia tejże grupy wojewódzkiej. Każda wymiana stażowa jest inna, a udział w Placement Programme to świetna okazja do zdobycia nowych doświadczeń i poznania wyjątkowych ludzi. Autor: Opracował i Foto: Bartosz Wiese Publikacja: Piotr Pawlaczyk