„WOLIN NA FALI” z IPA – Świnoujście

73

W dniu 09 lipca 2022 roku Region IPA ŚWINOUJŚCIE realizując prośbę Gminnego Centrum Kultury, Sporu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie skierowaną do Prezydenta Sekcji Polskiej IPA przystąpił do współuczestnictwa w 2 edycji festynu „Wolin na fali”. Mając na uwadze ogólne motto realizowanych przez IPA przedsięwzięć „ Z nami bezpiecznie i ekologicznie” Region IPA ŚWINOUJŚCIE przygotował i przeprowadził w trakcie w/w festynu szereg pogadanek i konkursów z zakresu bezpieczeństwa i wypoczynku nad wodą, w trakcie wędrówek rowerowych i spędzania wolnego czasu na wakacjach. Szczególny nacisk położono na znajomość znaczenia ogólnopolskiego nr alarmowego 112 wśród dzieci i osób dorosłych. Nasze przedsięwzięcie cieszyło się nie tylko dużym zainteresowaniem odwiedzających osób, ale dzięki atrakcyjnym nagrodom też zachęcało do aktywnego uczestnictwa w akcji.

Bardzo dobrym uzupełnieniem naszego przedsięwzięcia były akcje prezentacyjno- edukacyjne Ratowników SAR z Brzegowej Stacji Ratownictwa Morskiego z Dziwnowa obejmujące metodykę działań resuscytacyjnych krążeniowo – oddechowych i proekologiczne konkursy realizowane przez przedstawicieli „Wód Polskich”. Wszystkim dorosłym osobom odwiedzającym nasze stanowisko wręczaliśmy materiały edukacyjne przygotowane przez IPA oraz wspólnie Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie z Wojewódzkim funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: „Ekologicznie w Policji” i „Ekologiczny Kierowca”. Dodatkowym, a nieprzewidzianym w przygotowanym przez organizatorów programie festynu elementem wspólnej zabawy zaproponowanym przez IPA Świnoujście były zawody w przeciąganiu liny drużyn służb mundurowych ( IPA, SAR, Straż Graniczna) a mieszkańcami Wolina. Rezultat – dobra zabawa i jak przystało na dyplomację wynik remisowy. Według naszych przybliżonych szacunków stanowisko – namiot Regionu IPA Świnoujście łączne odwiedziło ponad 200 osób.

Bardzo sympatycznym i jednocześnie satysfakcjonującym akcentem naszej akcji była wizyta pana Marka Gróbarczyka Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który otrzymał od nas pamiątkowy Ryngraf Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, oraz Burmistrz Wolina Pani Ewy Grzybowskiej, również „obdarowanej” gadżetem IPA – pamiątkowym kubkiem z logo IPA, Policji i Straży Granicznej.

Servo per Amikeco!!!

Tekst :kol. Leszek Gawliński Przewodniczący Regionu IPA – Świnoujście; zdjęcia: Violeta Gawlińska, Mieczysław Wołoszczuk – Region IPA w Świnoujściu