„WOLIN Z RYBĄ NA TALERZU” Z IPA – ŚWINOUJŚCIE

66

W dniu 17. czerwca 2023 roku Region IPA – ŚWINOUJŚCIE realizując prośbę Gminnego Centrum Kultury, Sporu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie przystąpił do współuczestnictwa w 2. edycji festynu pod tegorocznym hasłem „Wolin z rybą na talerzu”.

W tegorocznej edycji Region IPA przygotował i przeprowadził w trakcie w/w festynu szereg pogadanek i konkursów z zakresu bezpieczeństwa i wypoczynku nad wodą i na wodzie oraz w trakcie wędrówek i spędzania wolnego czasu na wakacjach. Szczególny nacisk położono na znajomość znaczenia ogólnopolskiego nr alarmowego 112 wśród dzieci i osób dorosłych.

Przeprowadzane konkursy teoretyczne, jak i praktyczne miały formę zarówno indywidualnego uczestnictwa pojedynczych osób, jak też „rodzinnej mobilizacji”. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się konkursy „ z morskim akcentem” polegające na rzutach rzutką ratowniczą do koła ratunkowego, prawidłowego zakładania kamizelki asekuracyjnej, czy też po krótkim przeszkoleniu wiązania węzła ratowniczego na własnym ciele.

Bardzo dobrym uzupełnieniem naszego przedsięwzięcia były przeprowadzane w naszym bezpośrednim sąsiedztwie akcje prezentacyjno – edukacyjne Ratowników SAR z Brzegowej Stacji Ratownictwa Morskiego z Dziwnowa obejmujące metodykę działań resuscytacyjnych krążeniowo – oddechowych.

Według naszych przybliżonych szacunków stanowisko – namiot Regionu IPA Świnoujście łączne odwiedziło około 350 osób. Servo per Amikeco !!! Tekst : kol. Leszek Gawliński – Przewodniczący Regionu IPA w Świnoujściu; zdjęcia: kol. Leszek Gawliński i Piotr Werszner z IPA – Świnoujście