WRAK RACE Z IPA WŁODAWA

84

18 czerwca 2022 roku na nadbużańskich błoniach odbył się po raz piąty „Wrak Race” – czyli wyścigi wraków. Organizatorem wydarzenia był Włodawski Dom Kultury, a my kolejny rok wspieraliśmy organizację tego przedsięwzięcia.  W niezwykle gorącej atmosferze, żarze lejącym się z nieba, pyle i hałasie członkowie Regionu IPA Włodawa sędziowali wyścigom.

Rano, w sobotę 18 czerwca, w rejonie zbiornika „Okopiec” spotkali się członkowie Regionu IPA Włodawa, celem przeprowadzenia odprawy technicznej uczestników wyścigu wraków, sprawdzenia trasy i przygotowania wszystkich do bezpiecznego przebiegu wydarzenia. Przygotowanie aut było niezwykle pomysłowe – było policyjne auto, pojazd „straszy”, rakieta na dachu, drewniany spojler, świnki i inne zwierzaki zdobiące pojazdy. Łącznie startowało blisko 30 ekip. Po odprawie zawodników i losowaniu pozycji o 10.00 rozpoczęły się jazdy na torze. Już na pierwszym wyścigu odpadła jedna drużyna, kilka zgubiło zderzaki, koła i inne elementy. Ścigający się reagowali na sygnały sędziów i w żarze lejącym się z nieba, pyle i hałasie niezwykle widowiskowo śmigali po torze. Nie doszło do poważniejszych zdarzeń.

Wyścigom towarzyszył też piknik rodzinny – były dmuchańce, foodtracki oraz możliwość przejazdu Wrak Taxi. W finale brało udział aż 11 drużyn, rywalizacja była niezwykle ostra. Podczas imprezy do specjalnie oznakowanych puszek wolontariusze zbierali datki na rzecz Szymona Taratyckiego.

Zwycięzcy tegorocznego wyścigu – w tym nasz lokalny mistrz Rychu, który zajął dziś II miejsce przekazali na rzecz Szymonka swoje wygrane. Gratulujemy postawy!

Tu można przekazać wpłaty na rzecz Szymka: https://sercadlamaluszka.pl/nasi…/szymon-taratycki

Bardzo dziękuję Arturowi, Irkowi, Łukaszowi, obu Pawłom, obu Maćkom i obu Markom za udział w przygotowaniach wydarzenia oraz cały dzień sędziowania. I oczywiście Reni i ekipie WDKu, że to wszystko tak super przygotowali. Jesteście fantastyczni i niezniszczalni 🙂 Widzimy się na kolejnych wydarzeniach 🙂

Tekst : Bożena Szymańska

Zdjęcia : WDK i Przewodnicząca IPA Włodawa