Wręczenie dyplomów dla laureatów 2. edycji rywalizacji rowerowej „W Kółko kręce”

59

W minioną środę w Izbie Pamięci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu imienia nadkomisarza Policji Państwowej Piotra Jurczaka odbyło się spotkanie służbowe z okazji wręczenia dyplomów dla policjantów uczestniczących w rywalizacji rowerowej pn. „W kółko kręcę”. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu gratulacje wyróżnionym złożył jego Zastępca insp. Norbert Kurenda.

Rywalizacja pod nazwą „W kółko kręcę” ma na celu zachęcenie mieszkańców Wrocławia do poruszania się na rowerze nie tylko w formie aktywnego wypoczynku, ale też w czasie dojazdu do pracy, szkoły czy uczelni. Projekt realizowany jest przez Miasto Wrocław we współpracy z firmą Prosolvers – aby wziąć w nim udział wystarczy zainstalować na telefonie aplikację „W kółko kręcę” i wyruszyć jednośladem w wyznaczoną przez siebie i regularnie pokonywaną trasę. Za każdy pokonany kilometr otrzymuje się punkty, które można wymieniać na nagrody.

W drugiej edycji w 2022 r. przez dwa miesiące (październik-listopad) uczestnicy jeździli na rowerze, zbierali punkty za pokonane kilometry i rywalizowali między sobą o nagrody. W rywalizacji wzięły udział 1444 osoby, które przejechały łącznie 531 424 kilometrów. Wśród uczestników byli również policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy dojeżdżają do miejsca pełnienia pracy lub służby rowerem.

Wczoraj, 8 marca 2023 r., odbyła się uroczystość nagrodzenia najlepszych rowerzystów zeszłorocznej edycji. Drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w kategorii firm średnich zajęła I miejsce zdobywając 50 123 punkty. Najlepszym rowerzystą został podinsp. Rafał Frątczak – funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP we Wrocławiu, który wykręcił 6760 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajęli pracownicy KWP we Wrocławiu Pan Jerzy Szałejko (5169 punktów) i Pan Rafał Adamski (4909 punktów), a tuż za podium uplasował się nadkom. Bartłomiej Majchrzak Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. Ochrony Praw Człowieka i Prezes Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

W uroczystości uhonorowania laureatów wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Norbert Kurenda oraz Pani Ewa Macała – Koordynatorka programu „W kółko kręcę” z ramienia Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, a nadkom. Bartłomiej Majchrzak – przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA  jako koordynator akcji w KWP we Wrocławiu, a także podinsp. Piotr Wiśniewski – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu. 

Spotkanie posłużyło również do wymiany doświadczeń i wzmocnienia współpracy na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów poruszających się po Wrocławiu. Od marca ruszyła kolejna edycja programu „W kółko kręcę”, która potrwa do końca miesiąca.

Autor tekstu: Tomasz Nowak

Źrodło fotografii: Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu