Wrocławscy policjanci odwiedzili dzieci z Przylądka Nadziei. Wśród nich byli też członkowie IPA Dolny Śląsk

97

Na podopiecznych Przylądka Nadziei, czyli Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu, czekała niesamowita niespodzianka! Odwiedzili ich bowiem funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, których wsparli mundurowi z Oddziału Prewencji, Żandarmerii Wojskowej, a przede wszystkim roztańczeni Komisarze Lwy, którzy przygotowali radosną choreografię, aby na dziecięcych twarzach pojawiły się uśmiechy! Wśród nich byli również członkowie IPA Dolny Śląsk!

Choć tegoroczna majówka nie przywitała nas słońcem, tylko rzęsistym deszczem i wydawałoby się, że cały dzień będzie smutny, to jednak dzięki policjantom z Wrocławia, udało się sprawić, że sobota 1. maja stała się dniem radości i zabawy. Wszystko dlatego, że z samego rana odwiedzili Przylądek Nadziei, aby umilić czas jego małym pacjentom z chorobami onkologicznymi.

Funkcjonariusze z komendy miejskiej postanowili trochę uprzyjemnić maluchom ich pobyt w szpitalu, w którym powoli dochodzą do zdrowia. Przygotowali im mnóstwo niespodzianek! Z samego rana podjechali pod Przylądek Nadziei wyposażeni w sprzęt taki jak policyjne motocykle, radiowozy i inne pojazdy specjalne. Jednak największą atrakcją był niezaprzeczalnie występ Komisarza Lwa, maskotki wrocławskiej Policji i to nie jednego, ale aż czterech!

Komisarze przygotowali specjalny układ choreograficzny, który ćwiczyli w tajemnicy od kilku dni. Zaprezentowali swój taniec z każdej strony budynku szpitala, aby każde z dzieci mogło bawić się razem z nimi! To jednak nie było wszystko, bowiem oprócz lwów, były też inne zwierzęta!

Policyjni przewodnicy psów zaprezentowali umiejętności swoich czworonożnych współpatrolowców. Owczarek Baf oraz jego koleżanka Nuka pokazali jak dobrze słuchają komend i jak umieją współpracować ze swoimi opiekunami, z którymi razem odszukują zaginione i potrzebujące pomocy osoby.

Pokaz oraz taniec spotkały się z niesamowitym entuzjazmem ze strony podopiecznych Przylądka Nadziei. Dzieci bawiły się razem z policjantami, klaszcząc i tańcząc w rytm wesołej muzyki. Ze względów bezpieczeństwa nie mogły „przybić piątki” bezpośrednio z funkcjonariuszami, jednak ich brawa zza szyb budynku dały policjantom ogromny zastrzyk satysfakcji, ale tez nie ma co ukrywać, wzruszenia.

W majówkowej akcji brali udział również członkowie IPA Dolny Śląsk. Michał Kawalec oraz Radosław Ząb byli jednymi z organizatorów całego przedsięwzięcia. To kolejny przykład tego, że stowarzyszeni policjanci cały czas starają się pomagać innym, zwłaszcza tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej. Dzięki ich działaniom na twarzach małych pacjentów zagościł uśmiech, a niektórzy z nich wysłali nawet podziękowania dla wrocławskich funkcjonariuszy, w których podkreślają radość, jaką sprawili im policjanci z dolnośląskiej stolicy.

Krzysztof Marcjan

IPA Dolny Śląsk