Wsparcie dla rodziny mł. asp. Jacka Kaspra

146

Asp.szt. Jacek Kasper funkcjonariusz z ponad 27-letnim stażem służby, dyżurny Zespołu Dyżurnych Komisariatu Policji V w Gliwicach.

W dniu 3 września 2023 roku  w Sośnicowicach doszło do pożaru. Żywioł pozbawił dachu nad głową i dorobku życia asp.szt. Jacka Kasper – dyżurnego Zespołu Dyżurnych Komisariatu Policji V w Gliwicach. Kiedy doszło do tego tragicznego dla rodziny zdarzenia w domu przebywała żona policjanta Rozalia wraz z trzymiesięczną córka Nadią. Całe szczęście w porę udało jej się ewakuować z budynku wraz z dzieckiem.

Pożar spowodował w domu zniszczenia na tyle duże, że obecnie nie wiadomą jest czy jego odbudowa będzie możliwa. Jeśli tak, będzie to bardzo kosztowne. Konieczne będzie położenie nowego pokrycia dachowego oraz kapitalny remont pomieszczeń mieszkalnych. Dlatego pomoc ludzi dobrej woli będzie bardzo potrzebna. Jednak, jeśli okaże się, że rodzina będzie musiała stworzyć sobie nowe miejsce do życia, to każde wsparcie będzie na wagę złota.

W związku z tym tragicznym wydarzeniem Biura Komunikacji Społecznej oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Stołeczna Grupa Wojewódzka IPA, Region IPA Centralne Biuro Śledcze oraz Polski Związek Piłki Nożnej podjęła decyzję o zorganizowaniu Ogólnopolskiego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej kobiet i mężczyzn – IPA CUP 2023 pod hasłem „Pomagamy i  Chronimy” Turniej poza aspektem sportowym będzie miał aspekt charytatywny. Fundusze z wpisowego w kwocie 400,00 zł od startującej w zawodach drużyny oraz indywidualne wpłaty od uczestników i licytacji w całości przeznaczone zostaną na pomoc rodzinie mł. asp. Jacka Kaspra Turniej odbędzie się w Warszawie 28 października 2023 roku w Hali Sportowej CRS Bielany ul. Lindego 20 oraz Hali Sportowej  Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Domeyki ul. Staffa 3/5.

Zgłoszenia drużyn przyjmuje Andrzej Kuczyński Koordynator ds. organizacji Turnieju: tel. 725 211 165,

e-mail: ipa.pulkownik@o2.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

🤝⚽

https://szczytny-cel.pl/z/sosnicowice

https://gliwice.naszemiasto.pl/policjant-ze-slaska-stracil-dom-w-pozarze-w-sosniowicach/ar/c1-9443011