WYCIECZKA LUBELSKIEJ IPA DO BRATYSŁAWY I WIEDNIA

50

W dniach 20 – 23 czerwca 2024 roku, Prezydium Zarządu Lubelskiej GW IPA wspólnie z Regionem IPA Lublin zorganizowało wycieczkę autokarową do Bratysławy i Wiednia.

Czwartkowego, słonecznego poranka, wyruszyliśmy z Lublina w kierunku Bratysławy.
Wieczorem dotarliśmy do hotelu w Bratysławie, gdzie po przepysznej obiadokolacji przygotowanej dla nas przez hotelowych kucharzy, pomimo zmęczenia prowadziliśmy intensywne rozmowy integracyjne w podgrupach.

W piątek rano, udaliśmy się na autokarowo-piesze zwiedzanie Bratysławy (z przewodnikiem). Po trzech godzinach zwiedzania miasta, postanowiliśmy przejechać do „Zamku Devin”, który zlokalizowany jest w bezpośredniej bliskości miasta. Po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu, wszyscy powróciliśmy do hotelu, gdzie po krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w międzynarodowym szkoleniu (z kolegami z IPA Bratysława) pt. „Ekologicznie i bezpiecznie na wakacjach” oraz dot. szeroko rozumianego bezpieczeństwa zarówno w Polsce jak i na Słowacji. Po szkoleniu i kolacji zorganizowaliśmy „strefę kibica”, żeby w gronie uczestników wycieczki oglądać mecz Polska-Austria (niestety przegrany przez Polskę).

Sobota przywitała nas deszczem, ale na szczęście szybko przestało padać i wyszło słońce, które utrzymało się przez cały dzień. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Wiednia, zaczynając od wzgórza Kahlenberg (miejsce odsieczy wiedeńskiej). Następnie przemieściliśmy się do centrum miasta, gdzie czekała na nas Pani Przewodnik, która w trakcie 3 godzinnej wycieczki pokazała nam najciekawsze miejsca tego przepięknego miasta. Po zakończeniu zorganizowanego zwiedzania, część uczestników pozostała w mieście, żeby dalej zwiedzać go samodzielnie, natomiast większość z nas przejechała wiedeńskim metrem na wyspę na Dunaju, gdzie odbywał się festiwal „Dni Dunaju”. Tam spotkaliśmy się z przedstawicielami z Regionu IPA Wiedeń (szczególne podziękowania dla Ewy i Manfreda), którzy zaopiekowali się nami na kilka po południowych, festiwalowych godzinnie. Późnym wieczorem, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hotelu w Bratysławie.

Wszystko co piękne niestety szybko się kończy. W niedzielę rano, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lublina, gdzie dotarliśmy w godzinach wieczornych, zadowoleni ze wspólnego wyjazdu do Bratysławy i Wiednia.

Do zobaczenia na następnej wycieczce!!!

Dziękuję Panu Dyrektorowi Generalnemu Browarów Lubelskich „PERŁA” za okazane wsparcie przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: uczestnicy wycieczki