WYJĄTKOWY BIEG – ŁUPKOWA RUN – APETYT NA ODDECH ZA NAMI!

71

To było wyjątkowe wydarzenie. Na stracie stanęło 450 biegaczy, by razem pobiec w szczytnym celu. Byli i doświadczeni sportowcy, przedstawiciele służb mundurowych ale i najmłodsi. Na specjalne zaproszenie przyjechały też dzieci z łódzkich domów dziecka i oczywiście podopieczni hospicjum, których stan zdrowia pozwolił na taką wyprawę. Wśród takiego grona nie mogło zabraknąć też i nas – przedstawicieli Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej.

Z ogromną przyjemnością zostaliśmy partnerem tej imprezy, by dołożyć cegiełkę pomocy dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. Jak się okazało dwie nasze reprezentantki Marta Kubińska i Klaudia Jach-Petrusiewicz stanęły na podium zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii mundurowych kobiet. Ogromne gratulacje dla dziewczyn!

Wielkie słowa uznania należą się również reszcie naszej ekipy, która w koszulkach Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA dobiegła w czołówce do mety. Nasz skromny udział widoczny był również podczas uroczystej dekoracji zwycięzców. Ufundowaliśmy nagrodę dla najszybszego zawodnika służb mundurowych, a pakiet nagród i pamiątkową statuetkę wręczyła zwycięzcy prezes ŁGW Aneta Sobieraj. Dzięki uprzejmości firmy GPO Witamina Sp. z o.o. z Białej poczęstowaliśmy również wszystkich uczestników biegu pysznymi jabłkami. Najważniejsze było jednak to, że podczas imprezy udało się zebrać ponad 21 tysięcy złotych, które trafiło na konto hospicjum, by pomóc tym bardzo doświadczonym przez los dzieciom. Dziękujemy organizatorowi Runoholik-owi za zaproszenie to wspólnych działań w tak szczytnym celu, a wszystkich ipowców zainteresowanych bieganiem w naszych barwach do kontaktu z nami pod adresem lodzka.gw@ipapolska.pl