XIII Bal Policjanta 2020 w Łodzi

292

22 lutego, w ostatnią sobotę Karnawału 2020 roku, na sali Zielone Zacisze w Łodzi, odbył się kolejny, tym razem XIII Bal Policjanta, który został zorganizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, Region Łódź – Górna. Współorganizatorem było Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych „BASTION”.

W tym roku nastąpił powrót do tradycji przebierania się, czyli bal kostiumowy. W konkursie na najlepsze przebranie udział wzięło kilkadziesiąt osób. Dla przebierańców, którzy wykazali się najlepszym pomysłem, największa weną twórczą oraz odwagą, organizatorzy ufundowali nagrody w postaci karnetów strzeleckich i pamiątkowych, okolicznościowych porcelanowych kubków. Wygrał Mężczyzna w białych rajstopach, czyli kobieta z brodą, drugie miejsce zajął Wilk, a trzecie Hrabia z książęcego dworu. Wyróżniono między innymi dwoje Lekarzy, Zorro, Alicję z Krainy Czarów, Meksykankę i jeszcze kilka innych, pomysłowo przebranych postaci.

W balu udział wzięło ponad 140 uczestników, z których większość bawiła się do białego rana, tańcząc, słuchając i nucąc szlagiery polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej serwowanych przez orkiestrę.

O smaczne i gorące posiłki oraz zimne zakąski zadbała zaprzyjaźniona obsługa sali Zielone Zacisze, na której Bale Policjanta organizowane są od początku ich istnienia.

Zapraszamy za rok i do oglądania galerii.

Autor: Piotr Lewandowski