XIII PIKNIK RODZINNY POŻEGNANIE LATA Z LUBELSKIM KOZIOŁKIEM

75

Dzień 15 września 2019 roku, już od samego rana przywitał Lublin pięknym słońcem, które nie opuściło uczestników Pikniku do samego końca imprezy.

Organizatorami tegorocznego XIII PIKNIKU RODZINNEGO „POŻEGNANIE LATA Z LUBELSKIM KOZIOŁKIEM” – który po trzyletniej przerwie – po raz pierwszy odbył się w nowym miejscu tj. w „Lawendowym Dworku” w Lublinie, była Lubelska Grupa Wojewódzka IPA, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie oraz Region IPA Lublin. Gośćmi honorowymi Pikniku byli członkowie Prezydium Krajowego Zarządu Sekcji Polskiej IPA.

Po powitaniu uczestników Pikniku przez Prezesa LGW IPA kol. Piotra Wójcika oraz Przewodniczącego ZT NSZZP KWP w Lublinie kol. Waldemara Dziedzica zabawa ruszyła pełną parą. Dzieci i młodzież, jeździły na kucykach, skakały na dmuchanych zabawkach, „szalały” w dwóch starych radiowozach przywiezionych przez WT KWP w Lublinie (Polonez i UAZ) oraz brały udział w konkursach prowadzonych przez dwie profesjonalne animatorki. Ponadto obejrzały sprzęt policyjny przedstawiony przez kolegów z AT KWP Lublin.

Dorośli zaś (zwolnieni z obowiązku opieki) mogli posmakować wyśmienitych wyrobów mięsnych przygotowanych przez pracowników „Lawendowego Dworku”, popijając je wyśmienitym piwem przekazanym przez Browary Lubelskie „Perła” S.A. Tradycyjnie odbył się również konkurs picia piwa na czas o „Kufel Prezesa LGW IPA”. Po zaciętej walce kufel zdobył kolega Robert z Regionu IPA Lublin. Oprócz czegoś dla ciała było też coś dla ducha. Uczestnicy imprezy mogli potańczyć w rytm muzyki prezentowanej przez zaprzyjaźnionego „DJ-a Pawła”.

Podczas Pikniku została przeprowadzona aukcja charytatywna bardzo ciekawych przedmiotów m.in. maskotki, koszulki, kubki, albumy i wielu innych ciekawostek, które zostały przekazane na aukcję przez członków IPA z Polski jak i zza granicy, policyjne związki zawodowe i inne zaprzyjaźnione z nami osoby. Środki uzyskane z tej licytacji zostaną przekazane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie leczenia 5-cio letniego Michałka – dziecka strażnika granicznego (członka IPA) z Przemyśla.

Zabawom i konkursom nie było końca. Niestety wieczór nadszedł bardzo szybko i trzeba było pożegnać się z gościnnym „Lawendowym Dworkiem”.

Do zobaczenia za rok w tym samym, klimatycznym miejscu!!!

Podziękowania za wsparcie imprezy dla firmy BROWARY LUBELSKIE „PERŁA” S.A.,

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: Piotr Wójcik i Przemysław Chmura