XXII Turniej Piłki Nożnej IPA Poznań 2020.

462

W sobotę 22.08.2020 r. na boisku LZS Spójnia Strykowo odbyły się rozgrywki XXII Turnieju Piłki Nożnej IPA Poznań 2020. W tegorocznej edycji Turnieju z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarne wzięło udział 7 drużyn reprezentujących służby mundurowe z Poznania, Gniezna oraz Ostrowa Wlkp.

Patronat Honorowy nad Turniejem objął Starosta Poznański Pan Jan Grabkowski, Burmistrz Stęszewa Pan Włodzimierz Pińczak oraz Prezydent Sekcji Polskiej kol. IPA Piotr Wójcik.

Mimo deszczowej pogody zawodnicy dzielnie walczyli na boiskach piłkarskich i nie szczędzili sił aby uzyskać jak najlepsze wyniki sportowe.

Po zakończeniu meczy grupowych oraz ćwierćfinałów, mecz o III miejsce rozegrany został pomiędzy gospodarzami Turnieju drużyną IPA Poznań a reprezentacją Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu i zakończył się zwycięstwem IPA Poznań wynikiem 1:0.

Finał Turnieju to pojedynek drużyn IPA Gniezno oraz KPP Ostrów Wlkp. i zakończył się wynikiem 1:0 dla kolegów z Ostrowa Wlkp.

Końcowa kolejność drużyn na Turnieju:

I miejsce KPP Ostrów Wlkp.

II miejsce IPA Region Gniezno

III miejsce IPA Region Poznań

IV miejsce Wydział Konwojowy KWP Poznań

V miejsce KMP Poznań

VI miejsce Spójnia & VIP-y Gminy Stęszew

VII miejsce Straż Miejska Miasta Poznania

W turnieju zostały również przyznane indywidualne nagrody:

Najlepszy Strzelec Turnieju / z wynikiem 4 bramek / Łukasz Paterski z KMP Poznań

Najlepszy Bramkarz Turnieju Krzysztof Guździoł z KPP Ostrów Wlkp.

Najstarszy Zawodnik Turnieju Tomasz Szymański z drużyny Spójnia&VIP-y Gminy Stęszew, który jest Sołtysem Strykowa.

Ponadto został przyznany Puchar Fair Play Turnieju, który zdobyła drużyna Spójnia&VIP-y Gminy Stęszew.

Organizatorzy pragną podziękować Zarządowi KKOP przy KWP w Poznaniu oraz ZW NSZZP woj. Wielkopolskiego za pomoc udzieloną w organizacji Turnieju.

Słowa podziękowania kierujemy również do firm i organizacji, które wniosły wkład w organizację Turnieju tj. „ Decora „ Środa Wlkp., „ Apart „ Suchy Las, Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Poznaniu i inne.

Szczególne podziękowania kierujemy do Prezesa LZS Spójni Stryków kol. Mateusza Przybyłowskiego za umożliwienie rozegrania Turnieju na gościnnej ziemi Strykowskiej.

Do zobaczenia za rok na XXIII Turnieju !!!

Tekst i foto – Witold Drzażdżyński

IPA Poznań