XXV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej IPA Poznań 2023

259

Już po raz 25 Region IPA Poznań Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Sekcja Polska w dniach 24-27.08.2023 r. był gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej.

25 lat temu ideą organizatorów tegoż przedsięwzięcia było skonsolidowanie wszystkich służb mundurowych poprzez przyjazną rywalizację sportową. I to się udało, sportowe przyjaźnie trwają już ćwierć wieku.

W jubileuszowej edycji rozgrywek wzięło udział 20 reprezentacji służb mundurowych tj. Policji, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Miejscem rozgrywek był perfekcyjnie przygotowany stadion POSIR na poznańskim Golęcinie. W tym roku gościliśmy także drużyny IPA Debreczyn z Węgier oraz reprezentację IPA Mołdawia.

Uświetnieniem i nadaniem odpowiedniej rangi tegoż przedsięwzięcia było objęcie Patronatem Honorowym przez :

Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąkę

Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka

Starostę Poznańskiego Jana Grabkowskiego

Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka

Prezydenta Sekcji Polskiej IPA Piotra Wójcika

W piątkowe przedpołudnie odbyło się uroczyste, bo jubileuszowe, otwarcie Turnieju. Dokonał tego Przewodniczący Regionu IPA Poznań kol. Witold Drzażdżyński w obecności zaproszonych gości. Nie zabrakło też strony służbowej Wielkopolskiej Policji w osobie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Mariusza Wiśniewskiego.

Rozpoczęły się mecze grupowe, które wyłoniły 12 zespołów przechodzących do sobotnich rozgrywek piłkarskich. Już w tym dniu uczestnicy podkreślali wysoki poziom drużyn startujących w rozgrywkach, a zawodnicy zostawili na boiskach dużo potu. Zaraz po zakończonych meczach Przewodniczący Regionu IPA Poznań wspólnie z reprezentantami Sekcji Polskiej IPA oraz członkami komitetu organizacyjnego wręczył puchary drużynom od miejsca od 13 do 20.

Sobota do dalsze mecze grupowe o miejsca 5-12. Do walki o czołowe 4 miejsca w Turnieju stanęły zespoły:

IPA Poznań

2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego

31 Baza Lotnictwa Taktycznego

Reprezentacja Krajowej Administracji Skarbowej.

W meczu o III miejsce lepsza okazała się drużyna 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, tak więc IV miejsce przypadło drużynie IPA Poznań – gospodarzom Turnieju.

Finał to zacięta walka pomiędzy drużynami 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z Poznania a reprezentacją Krajowej Administracji Skarbowej. Mecz zakończył się wynikiem 3 do 2 dla reprezentacji 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z Poznania !!!

Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach !!!

Po zakończonych meczach nastąpiło wręczenie pucharów i medali oraz drobnych pamiątkowych upominków dla pierwszych czterech drużyn. Oczywiście nie mogło obyć się bez wręczenia wyróżnień indywidualnych dla Najlepszego Strzelca i Bramkarza Turnieju oraz Drużyny Fair Play.

Puchar Fair Play Turnieju trafił w ręce zawodników NSZZP@IPA Piła !

Tytuł Najlepszego Strzelca Turnieju wraz z nagrodą rzeczową zdobył reprezentant 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego – Jakub Nowak

Tytuł Najlepszego Bramkarz Turnieju oraz nagrodę rzeczową otrzymał reprezentant Krajowej Administracji Skarbowej Adam Ciulkin.

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar.

Końcowa klasyfikacja Turnieju:

I miejsce – 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego

II miejsce – Krajowa Administracja Skarbowa

III miejsce – 31 Baza Lotnictwa Taktycznego

IV miejsce – IPA Poznań

V miejsce – Orły Jarocin

VI miejsce – IPA Gniezno

VII miejsce – Służba Kontrwywiadu Wojskowego

VIII miejsce – KP Poznań Nowe Miasto

IX miejsce – Wydział Konwojowy KWP Poznań

X miejsce – NSZZP@IPA Piła

XI miejsce – OPP Poznań

XII miejsce – IPA Debreczyn

XIII miejsce – KPP Kępno

XIV miejsce – PSP Wolsztyn

XV miejsce – IPA Mołdawia

XVI miejsce –KP Poznań Północ

XVII miejsce – WK KMP Poznań

XVIII miejsce – NSZZFSG Poznań Ławica

XIX miejsce – Straż Miejska Poznań

XX miejsce – KMP Poznań

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji i do zobaczenia za rok na XXVI Turnieju.

W tym miejscu składamy podziękowania członkom Komitetu Organizacyjnego Regionu IPA Poznań za włożony trud w przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek piłkarskich. Szczególne podziękowanie kieruję na ręce Michała Bartkowiaka, Bożeny Nowickiej, Hanny Wachowiak, Piotra Szymurskiego, , Kazimierza Wylegały, Jarosława Głuchego, Huberta Kołackiego, Radosława Borowczyka, Romualda .Jaskólskiego, Krzysztofa Sobczaka i wielu innym.

Dziękuję również za wsparcie ze strony Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. wielkopolskiego oraz Zarządu KZ KKOP przy KWP w Poznaniu. Słowa podziękowania kieruję również na ręce Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu za pomoc sportową w organizacji rozgrywek a w szczególności za obsadę sędziowską.

Nasz Turniej nie mógł się odbyć dzięki pomocy naszych członków zasłużonych oraz instytucji i firm na co dzień współpracujących z Regionem IPA Poznań. Gorące podziękowania kierujemy do Fundacji ENEA z Poznania, ENEA S.A, Firmy HAGER w Kórniku, APART Suchy Las, Panepol Wysogotowo, DECORA w Środzie Wlkp., Firmy HTI Poznań, Cichy – Zasada z Poznania, Mat-Bet – Poznań, Blue – Holding Poznań, Automobilklub Wielkopolski, ŻABKA Polska, SKK Rail sp. z o.o Poznań, ZM Mielczarek Komorniki , Składy Budowlane Wesołek, Sokołów SA, Polkomtel – operator sieci Plus, Jeronimo Martins-sklepy Biedronka i wielu inny. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc!

Witold Drzażdżyński

Region IPA Poznań