XXVI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej IPA Poznań 2024

75

Już po raz 26 Region IPA Poznań Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Sekcja Polska w dniach 24-25.05.2024 r. był gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej.

26 lat temu ideą organizatorów tegoż przedsięwzięcia było skonsolidowanie wszystkich służb mundurowych poprzez przyjazną rywalizację sportową. I to się udało, sportowe przyjaźnie trwają już ponad ćwierć wieku.

W jubileuszowej edycji rozgrywek wzięło udział 20 reprezentacji służb mundurowych tj. Policji, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu.

W turnieju po raz pierwszy zaprezentowała się drużyna wojskowa CAMP KOŚCIUSZKO, którego członkami są żołnierze państw NATO na co dzień przebywających w Poznaniu.

Miejscem rozgrywek był perfekcyjnie przygotowany stadion POSIR na poznańskim Golęcinie.

Uświetnieniem i nadaniem odpowiedniej rangi tegoż przedsięwzięcia było objęcie Patronatem Honorowym przez :

Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka

Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka

Wojewodę Wielkopolską Agatę Sobczyk

Starostę Poznańskiego Jana Grabkowskiego

Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka

Prezydenta Sekcji Polskiej IPA Piotra Wójcika

Serdecznie dziękujemy za objęcie naszego Turnieju patronatem Honorowym.

W piątkowe przedpołudnie odbyło się uroczyste, bo jubileuszowe, otwarcie Turnieju. Dokonał tego Przewodniczący Regionu IPA Poznań kol. Witold Drzażdżyński w obecności zaproszonych gości. Nie zabrakło też strony służbowej Wielkopolskiej Policji w osobie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka wraz z Zastępcą mł. insp. Violettą Mójta.

Rozpoczęły się mecze grupowe, które wyłoniły 12 zespołów przechodzących do sobotnich rozgrywek piłkarskich. Już w tym dniu uczestnicy podkreślali wysoki poziom drużyn startujących w rozgrywkach, a zawodnicy zostawili na boiskach dużo potu. Zaraz po zakończonych piątkowych meczach Przewodniczący Regionu IPA Poznań wspólnie z reprezentantami Sekcji Polskiej IPA oraz członkami komitetu organizacyjnego wręczył puchary drużynom od miejsca od 13 do 20.

Sobota do dalsze mecze grupowe o miejsca 5-12. Do walki o czołowe 4 miejsca w Turnieju stanęły zespoły:

IPA Poznań

2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego

31 Baza Lotnictwa Taktycznego

Reprezentacja KPP Jarocin.

W meczu o III miejsce lepsza okazała się drużyna 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z Poznania / ubiegłoroczny zwycięzca Turnieju /, tak więc IV miejsce przypadło drużynie IPA Poznań – gospodarzom Turnieju.

Finał to zacięta walka pomiędzy drużynami 31 bazy Lotnictwa taktycznego z podpoznańskich Krzesin, a a reprezentacją Komedy Powiatowej Policji w Jarocinie. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego !!!

Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach !!!

Po zakończonych meczach nastąpiło wręczenie pucharów i medali oraz drobnych pamiątkowych upominków dla pierwszych czterech drużyn. Oczywiście nie mogło obyć się bez wręczenia wyróżnień indywidualnych dla Najlepszego Strzelca, najlepszego zawodnika i Bramkarza Turnieju oraz Drużyny Fair Play.

Puchar Fair Play Turnieju trafił w ręce zawodników KPP w Bolesławcu.

Tytuł Najlepszego Strzelca Turnieju wraz z nagrodą rzeczową zdobył reprezentant 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego – Jakub Nowak / 11 bramek /.

Tytuł Najlepszego Bramkarza Turnieju oraz nagrodę rzeczową otrzymał reprezentant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu Mikołaj Szraga.

Tytuł Najlepszego zawodnika Turneju wraz z nagrodą rzeczową zdobył reprezentant 31 Bazy Lotnictwa taktycznego Paweł Kadłubowicz.

Ponadto każda drużyna z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka, któremu asystowali Przewodniczący Regionu IPA Poznań Witold Drzażdżyński, Wiceprezydent Sekcji Polskiej IPA Radosław Skubina oraz Przewodniczący NSZZP woj. wielkopolskiego mł. insp. Andrzej Szary otrzymała pamiątkowy puchar oraz drobne upominki dla każdego zawodnika..

Końcowa klasyfikacja Turnieju:

I miejsce – 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań- Krzesiny

II miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie

III miejsce – 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu

IV miejsce – IPA Poznań

V miejsce – Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu

VI miejsce – Służba Kontrwywiadu Wojskowego

VII miejsce – KPP Piła

VIII miejsce – Region IPA Gniezno

IX miejsce – KPP Bolesławiec

X miejsce – KMP Poznań

XI miejsce – Wydział Konwojowy KWP

XII miejsce – Areszt Śledczy Poznań

XIII miejsce – OPP Poznań

XIV miejsce – Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

XV miejsce – IPA Konin

XVI miejsce –WK KMP Poznań

XVII miejsce – KPP Kępno

XVIII miejsce – Camp Kościuszko

XIX miejsce – PSP Wolsztyn

XX miejsce – Straż miejska Poznań

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji i do zobaczenia za rok na XXVII Turnieju.

W tym miejscu składamy podziękowania członkom Komitetu Organizacyjnego Regionu IPA Poznań za włożony trud w przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek piłkarskich. Szczególne podziękowanie kieruję na ręce Michała Bartkowiaka, Bożeny Nowickiej, Hanny Wachowiak, Piotra Szymurskiego, , Kazimierza Wylegały, Jarosława Głuchego, Radosława Borowczyka, Romualda .Jaskólskiego, Krzysztofa Sobczaka i wielu innym.

Dziękuję również za wsparcie ze strony Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. wielkopolskiego oraz Zarządu KZ KKOP przy KWP w Poznaniu. Słowa podziękowania kieruję również na ręce Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu za pomoc sportową w organizacji rozgrywek a w szczególności za obsadę sędziowską.

Dziękujemy również Poznańskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za przygotowanie obiektu piłkarskiego.

Nasz Turniej nie mógł się odbyć dzięki pomocy naszych członków zasłużonych oraz instytucji i firm na co dzień współpracujących z Regionem IPA Poznań. Gorące podziękowania kierujemy do APART Suchy Las, DECORA w Środzie Wlkp., Firmy HTI Poznań, Cichy – Zasada z Poznania, Mat-Bet – Poznań, Blue – Holding Poznań, ŻABKA Polska, SKK Rail sp. z o.o Poznań, ZM Mielczarek Komorniki , Składy Budowlane Wesołek, Sokołów SA, Jeronimo Martins-sklepy Biedronka i wielu inny. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc!

Witold Drzażdżyński

Region IPA Poznań