XXXVII Turniej Piłkarski w Holandii

86

Drużyna IPA Nowy Targ wzięła udział w 37 World Police Indoor Soccer Tournament Tournament. Po przyjeździe na miejsce, zakwaterowali się w domku w Groenlo Marveld Resort i odpoczęli po długiej podróży.

Następnie udali się na uroczyste otwarcie, na którym zarówno inne drużyny jak i publiczność zgromadzona na Hali gorąco przywitały graczy z Polski. W turnieju wzięły udział 133 drużyny!

Na uroczystym otwarciu zaprezentowane zostały również puchary do zdobycia, które robiły naprawdę niesamowity efekt. Kolejnego dnia piłkarze wzięli udział w rozgrywkach turnieju, w którym zmierzyli się z siedmioma drużynami (z Niemiec, Belgii, Węgier, Rosji, Rumunii, Jordani), z którymi dostąpili smaku zwycięstwa, zawodu remisu oraz goryczy porażki. Grę rozpoczęli z wielkimi nadziejami, turniej dla naszej drużyny rozpoczął się bardzo dobrze: remis z drużyną JVA Bremen / Niemcy/ i wygrali z drużyną PZ Brugge /Belgia/ 1:0 i po dwóch meczach zdobyli 4 punkty; byli trzecią drużyną w grupie D, jedna w kolejnych meczach nie udało sie wywalczyć punktów, gracze z IPA Nowy Targ zakończyli na 6. miejscu w grupie, aby wyjść z grupy zabrakło 4 punkty… Niestety nie udało się wyjść z grupy – grupa, w której znalazła się drużyna IPA Nowy Targ okazała się najmocniejszą w całym turnieju. Drużyna żandarmerii z Jordani która w 6 grupie zajęła pierwsze miejsce – ostatecznie zajęła III miejsce w Turnieju. Nowotarska drużyna była jedną z siedmiu drużyn z Polski / IPA Łódź, IPA Cieszyn I, IPA Region Biała Podlaska, IPA Pyskowice, Policja Śląsko – Podlaska, Strażacy: State Fire Service Poland/ . Z grupy wyszła tylko drużyna Strażaków, która dostała się aż do ćwierćfinału!! Ostatecznie zwycięzcą 37 World Police Indoor Soccer Tournament Tournament okazała się drużyna strażaków z St. Petersburga którzy w finale pokonali funkcjonariuszy MSW Białorusi: Mia of Belarus 2 :1.

Poza zaciętą rywalizacją Krystian, Mateusz, Daniel Arkadiusz, Miłosz, Dariusz i Bartek mieli możliwość spotkać przedstawicieli policji i służb mundurowych z wielu krajów, był czas na wymianę doświadczeń, a także poznać odmienność nie tylko w służbie, ale i w kulturze Holandii.

Kolejnego dnia zawodnicy z IPA Nowy Targ udali się całą drużyną do Amsterdamu na zwiedzanie stolicy Holandii która również zrobiła (na niektórych już po raz drugi) ogromne wrażenie. Ostatni dzień spędzili na pakowaniu się oraz odpoczynku przed podróżą w trakcie której zwiedziliśmy stadion Borussi Dortmund.

Zdobyty puchar „Za udział 37 WPIST” znajdzie swoje miejsce w pamiątkowej gablocie IPA Nowy Targ w sali konferencyjnej KPP Nowy Targ. Zdobyte doświadczenia, zawarte nowe znajomości i kontakty – mamy nadzieję, że w niedługim czasie zaowocują.

Prezydium Regionu IPA Nowy Targ, a przede wszystkim członkowie drużyny piłkarskiej IPA Nowy Targ składa serdeczne podziękowania firmom wspierającym wyjazd na 37 WPIST przedstawicielom Regionu IPA Nowy Targ:

Wojas S.A, Blachotrapez, a także FHU Hurt-Detal Łukasz Rubiś, bez których udział w tak dużej imprezie nie był by możliwy.

tekst: M.Moskal, K.Chodniczak
fot: M.Moskal