Z wizytą w Police Department w Johnson City TN w USA

92

W październiku br. wybraliśmy się w podróż za Wielką Wodę, a dokładnie do miasta Johnson City w stanie Tennessee. Przed wylotem do USA nawiązałem kontakt e-mailowy z Chiefem tamtejszego Police Department, Karlem Turnerem. W liście napisałem, że jestem emerytowanym policjantem, członkiem IPA i że bardzo bym chciał odwiedzić jednostkę policji w Johnson City, zobaczyć warunki pracy policjantów i porozmawiać o trudach codziennej służby.

Mój pomysł spotkał się ze zrozumieniem ze strony Karla Turnera, który stwierdził, że będzie zaszczytem dla niego gościć mnie, członka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, wraz z towarzyszącą mi grupą. W ten oto sposób w dniu 12 października odwiedziliśmy jednostkę Johnson City Police Department. W trakcie spotkania wręczyliśmy mu gadżety IPA z województwa zachodniopomorskiego, m.in. pamiątkowy ozdobny talerz. My z kolei zostaliśmy obdarowani m.in. pięknymi policyjnymi kubkami i pamiątkowymi medalami. Chief K. Turner po wymianie okolicznościowych upominków oprowadził nas po całym budynku, wszystkich wydziałach, łącznie z aresztami, magazynem uzbrojenia i siłownią dla policjantów. Tamtejsza jednostka liczy 150 funkcjonariuszy i obsługuje około 80-tysięczne miasto.


Spotkanie z Chiefem, jak i sama wizyta w jednostce, zrobiło na nas wszystkich ogromne wrażenie. Na koniec naszego spotkania zaprosiłem Karla do Polski i zachęciłem do odwiedzenia naszego województwa. Żeby było mu łatwiej podjąć decyzję wręczyłem mu otrzymane od sekretarza ZGW IPA – Szczecin, foldery promujące nasz region IPA. Servo Per Amikeco !!! Tekst i zdjęcia : kol. Leszek Olizarczyk z Regionu IPA – Łobez

Na załączonych zdjęciach:

  1. Moja grupa zwiedzająca PD wraz z Chiefem Karlem Turnerem
  2. Z żoną Marzeną i policjantem Nathanem Carmenem
  3. Sala odpraw do służby
  4. I taki obrazek na tablicy w sali odpraw
  5. W magazynie uzbrojenia. Trzymam t.zw. Tommy Gun czyli karabin Thompson. Posługiwali się nim sławni przestępcy jak np. Al Capone oraz Bonnie i Clyde.
  6. Szef detektywów stwierdził, że przez pracę w Policji ja wyłysiałem, a on osiwiał 😉
  7. Gym, czyli Gymnasium to siłownia do dyspozycji funkcjonariuszy
  8. Jedno z pomieszczeń dla zatrzymanych