Zawody strzeleckie SGW IPA na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sieroto po Poległych Policjantach

448

W piątek 2 lipca br. w siedzibie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zaprezentowano kwotę, jaką udało się zebrać podczas zwodów strzeleckich, rozegranych dzień wcześniej w Warszawie.

Symboliczny czek z sumą 13 500 zł z rąk pomysłodawcy zawodów mł. insp. w st. spocz. Andrzeja „Pułkownika” Kuczyńskiego Przewodniczącego Regionu CBŚ SGW IPA odebrała prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Irena Zając.

Otwarte Charytatywne Zawody Strzeleckie na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach zgromadziły kilkudziesięciu zawodników, którzy aby wziąć w nich udział musieli wpłacić wpisowe, przeznaczone na wsparcie podopiecznych Fundacji. Do zdobycia były: Puchar Prezesa Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Puchar Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP oraz Puchar Prezesa Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Strzelano do tarczy TS – 4. „Sympatycy służb” oddawali 10 strzałów z odległości 15 metrów w czasie 2 minut, a pozostali zawodnicy także dziesięcioma strzałami musieli trafić do tarczy umieszczonej 20 m od linii ognia w czasie 1 minuty.

W klasyfikacji członków IPA pierwsze miejsce zajął Artur Szlawski, przed Arturem Gniadkiem i Robertem Zakrzewskim . Wśród weteranów najcelniej strzelał Grzegorz Tomczak. Drugie miejsce zajął Marek Górnicki, a trzecie Jacek Proniewicz. Kategorię OPEN „Sympatyk służb” wygrał Michał Czernik, za którym uplasował się Paweł Zbroja i Piotr Kisieliński. W kategorii „Sympatyk służb” kobiet wystartowały i kolejne lokaty zajęły: Agata Laskowska miejsce pierwsze, Barbara Oleksiewicz miejsce drugie i Barbara Wojno-Wrzesień miejsce trzecie.

Wśród gości znaleźli się przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach nadinsp. w st. spocz. Władysław Padło oraz prezes Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP mł. insp. w st. spocz. Marek Górnicki, który brał także udział w zawodach. Podczas imprezy można było wylicytować ciekawe przedmioty, przekazane przez instytucje i osoby, na przykład piłkę footbolową z prywatnej kolekcji Andrzeja Kuczyńskiego z autografem Roberta Lewandowskiego (zlicytowana za 2 700 złotych). Dochód z wpisowego oraz licytacji poszedł w całości na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Profesjonalna rywalizacja strzelecka, przygotowana w błyskawicznym tempie przez niezmordowanego „Pułka”, który wziął na siebie także rolę kierownika zawodów pokazała, że przy wsparciu życzliwych ludzi, gotowych otworzyć swoje kiesy możliwa jest pomoc tym, których rodzice i mężowie zginęli na służbie. Brawa należą się zarówno organizatorom, partnerom , jak i uczestnikom. Taki grosz w trudnym czasie pandemii, na progu wakacji na pewno zostanie dobrze wykorzystany przez Fundację.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia były: Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Region Centralne Biuro Śledcze Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA przy wsparciu Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Szczególne podziękowania od organizatorów i uczestników zawodów należą się Partnerom–Firmom: M.K. Szuster, MODECOM, SCM, SILENT TECHNICAL, Red is Bad, Gastro Magic, Czesio Energy Drink, a także Restauracji La Playa i British Buldog Pub. Organizację przedsięwzięcia wspierał Klub Strzelecki „COVER” za co również dziękujemy. Rywalizację przeprowadzono na Strzelnicy „Warszawianka”, która na tak szczytny cel swoje obiekty udostępniła bezpłatnie.

Paweł Ostaszewski/Gazeta Policyjna

Fot. Organizatorzy zawodów