Zawody strzeleckie w Gorlicach

95

W dniu 10 września 2022 roku na strzelnicy sportowej LOK przy ul. Brzozowej 1 w Gorlicach, członkowie Regionu IPA Gorlice wraz z członkami Zarządu Powiatowego LOK w Gorlicach zorganizowali coroczne zawody strzeleckie.

W zawodach uczestniczyli gościnnie Rafał Kukla Burmistrz Miasta Gorlice oraz mł. insp. Dorota Tokarz Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach.

W trakcie zawodów odbyły się dwie konkurencje strzeleckie: strzelanie z karabinka sportowego (kbks) kal. 5,6 mm do tarczy TS 1 z odległości 50 m z pozycji strzeleckiej leżącej

oraz strzelanie z pistoletu sportowego 5,6 mm do tarczy TS 4 z odległości 25 metrów z pozycji strzeleckiej stojącej.

W zawodach uczestniczyło 20 drużyn cztero- i trzyosobowych oraz zawodnicy indywidualni, łącznie 80 osób. W skład drużyn wchodzili funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Staży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Gorlice, LOK Gorlice, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Gorlic, członkowie i sympatycy Regionów IPA z Nowego Sącza, Nowego Targu, Tarnowa, Zakopanego, Jasła i Gorlic.

W zawodach uczestniczyły również drużyny: składające się z młodzieży, członków Koła LOK Gorlice oraz sympatyków strzelectwa sportowego z Gorlic, Nowego Sącza, Wysowej Zdrój i Krakowa.

Zawody rozegrano w kategoriach: drużynowej oraz indywidualnych:

– najlepszy strzelec zawodów w dwuboju,

– najlepszy strzelec z karabinka sportowego,

– najlepszy strzelec z pistoletu sportowego,

– najlepszy strzelec kobieta w dwuboju,

– najlepszy strzelec w dwuboju członek IPA.

Pierwsze miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Regionu IPA Gorlice.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Magdalena Chochorowska z drużyny Regionu IPA Nowy Sącz. W kategorii najlepszego strzelca w dwuboju pierwsze miejsce zajął Janusz Grabarz z drużyny Regionu IPA Gorlice. W kategorii najlepszy strzelec z karabinka sportowego pierwsze miejsce zajął Janusz Grabarz z drużyny Regionu IPA Gorlice. W kategorii najlepszy strzelec z pistoletu sportowego pierwsze miejsce zajął Jacek Mlecz z drużyny LOK Gorlice.

Najlepszym strzelcem w dwuboju członkiem IPA w tych zawodach został Paweł Cudek z drużyny Regionu IPA Tarnów

Impreza miała na celu popularyzację strzelectwa sportowego, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród funkcjonariuszy służb mundurowych oraz wśród lokalnej społeczności.

Po emocjonujących zawodach odbyło się spotkanie przy grillu.

Tekst: Aleksander Szymański

Foto: Jerzy Szura