Zawody strzeleckie w Gorlicach

104

W dniu 9 września 2023 roku na strzelnicy sportowej LOK przy ul. Brzozowej 1 w Gorlicach, członkowie Regionu IPA Gorlice wraz z członkami Zarządu Powiatowego LOK w Gorlicach zorganizowali coroczne zawody strzeleckie.

W zawodach uczestniczyli gościnnie Łukasz Bałajewicz Zastępca Burmistrz Miasta Gorlice oraz nadkom. Mariusz Piotrowski Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach.

W trakcie zawodów odbyły się dwie konkurencje strzeleckie: strzelanie z karabinka sportowego (kbks) kal. 5,6 mm do tarczy TS 1 z odległości 50 m z pozycji strzeleckiej leżącej oraz strzelanie z pistoletu sportowego 5,6 mm do tarczy TS 4 z odległości 25 metrów z pozycji strzeleckiej stojącej.

W zawodach uczestniczyło 18 drużyn cztero- i trzyosobowych oraz zawodnicy indywidualni, łącznie 80 osób. W skład drużyn wchodzili funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Staży Pożarnej, Służby Więziennej oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Gorlice, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Gorlic, członkowie i sympatycy z Regionów IPA z Nowego Sącza, Nowego Targu, Tarnowa, Wadowic, Zakopanego, Jasła i Gorlic. W zawodach uczestniczyły również drużyny składające się z młodzieży, członków Koła LOK Gorlice oraz sympatyków strzelectwa sportowego.

Zawody rozegrano w kategoriach: drużynowej oraz indywidualnych:

– najlepszy strzelec zawodów w dwuboju,

– najlepszy strzelec z karabinka sportowego,

– najlepszy strzelec z pistoletu sportowego,

– najlepszy strzelec kobieta w dwuboju,

– najlepszy strzelec w dwuboju członek IPA.

Pierwsze miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Regionu IPA Gorlice I.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Joanna Tomasik z drużyny Regionu IPA Nowy Sącz.

W kategorii najlepszego strzelca w dwuboju pierwsze miejsce zajął Janusz Grabarz z drużyny Regionu IPA Gorlice I.

W kategorii najlepszy strzelec z karabinka sportowego pierwsze miejsce zajął Janusz Grabarz z drużyny Regionu IPA Gorlice I. W kategorii najlepszy strzelec z pistoletu sportowego pierwsze miejsce zajął Roman Załęski z drużyny Regionu IPA Gorlice II.

Najlepszym strzelcem w dwuboju członkiem IPA w tych zawodach został Jarosław Bartosz z drużyny Regionu IPA Wadowice.

Impreza miała na celu popularyzację strzelectwa sportowego, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród funkcjonariuszy służb mundurowych oraz wśród lokalnej społeczności. Zawody były doskonałą okazja do wymiany doświadczeń, nauki oraz oceny umiejętności strzeleckiej wśród uczestników. Zawody strzeleckie w Gorlicach to nie tylko rywalizacja, to także doskonała promocja tej dyscypliny sportu i edukacji społecznej na temat bezpiecznego obchodzenia się z bronią.

Po emocjonujących zawodach odbyło się spotkanie przy grillu.

Tekst: Aleksander Szymański

Foto: Mirosław Janik/Robert Tomasik