Zawody Strzeleckie w Zamościu

175

W sobotę 16.07.2022 r., na strzelnicy Hubale k/Zamościa, odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie IPA dla Służb Mundurowych „o Puchar Prezydenta Sekcji Polskiej IPA”, zorganizowane przez Prezydium Zarządu Lubelskiej GW IPA, Region IPA Zamość, Region IPA Lublin oraz ZT NSZZP KWP w Lublinie.

W zawodach, pod honorowym patronatem Prezydenta Sekcji Polskiej IPA, udział wzięło 19 trzyosobowych drużyn reprezentujących Regiony IPA z Nowego Sącza, Zakopanego, Rzeszowa, Krosna, Przemyśla, Zamościa, Lublina, Chełma, Włodawy i Białej Podlaski, oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Chełma, Hrebennego, Dołhobyczowa i Hrubieszowa, Zakładu Karnego w Zamościu oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Zawody strzeleckie miały na celu integrację środowiska służb mundurowych, jak również upamiętnienie 30. rocznicy powstania Sekcji Polskiej IPA. Turniej strzelecki został przeprowadzony w trzech konkurencjach: strzelanie z broni krótkiej, długiej oraz do rzutek.

Po zakończeniu turnieju i podsumowaniu wyników, najlepszą drużyną okazał się Region IPA Nowy Sącz, drugie miejsce zajęła drużyna Wojsk Obrony Terytorialnej z Zamościa, a trzecie miejsce przypadło drużynie Regionu IPA Zamość. Wręczono również wyróżnienia w klasyfikacjach indywidualnych, gdzie najlepszym strzelcem turnieju został kol. Zygmunt Noga z Regionu IPA Nowy Sącz, w kategorii broni krótkiej wygrał kol. Robert Niedzwiecki, a w strzelbie kol. Krzysztof Rybak.

Puchary i nagrody wręczali: Prezydent Sekcji Polskiej IPA – kol. Piotr Wójcik, Przewodnicząca Regionu IPA Zamość – kol. Monika Kot oraz Przewodniczący Regionu IPA Lublin – kol. Waldemar Dziedzic.

Szczególne podziękowania należą się koledze Janowi Staniszewskiemu -    Prezesowi Klubu Strzeleckiego „Vis” – za zaangażowanie w organizację zawodów i udostępnienie strzelnicy oraz Dyrektorowi Generalnemu Browarów Lubelskich „PERŁA” S.A za wsparcie organizacyjne zawodów strzeleckich.

Do zobaczenia za rok, na następnych zawodach strzeleckich.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: Grzegorz Worlicki