Zawsze razem…

235

W Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu słuchacze szkoleń podstawowych nie tylko uczą się podstaw kunsztu policjanta ale również kształtują swoją postawę w stosunku do policyjnego kompana.

W 2021 r. z inicjatywy Kierownika Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu podinsp. Sławomira Olczyka i wykładowcy podinsp. Rafała Płóciennika (Przewodniczący Regionu IPA Wieluń ŁGW) został stworzony projekt niebieskiej beczki „Nakręconej pomocy dla policyjnego kompana”. Projekt graficzny wykonał ówczesny słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego post. Patryk Sobczak (obecnie Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie). W beczkę będącą odzyskiem z drugiego obiegu słuchacze w ramach recyklingu mogą wrzucać nakrętki. Uzyskane w ten sposób środki trafią do Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów” na rzecz pomocy podopiecznym.

Na początku czerwca bieżącego roku po spotkaniu z funkcjonariuszami BOA jakie miało miejsce na terenie Ośrodka, post. Kinga Łazarek zainspirowana informacjami o ich służbie psów podjęła działania zmierzające do pozyskania karmy specjalistycznej dla nich. W końcu mowa tu o wyjątkowych „kompanach” – psach służących w strukturach Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”. To właśnie one, niemal każdego dnia, wraz z opiekunami odbywają zaawansowane treningi, by jak najlepiej wykorzystywać swoje zmysły i naturalne predyspozycje podczas skomplikowanych akcji. Dla wysiłku jaki ponoszą niezbędne jest odpowiednie wyżywienie.

Z pomocą pospieszyła firma specjalistycznej karmy dla psów Acana. To dzięki pomysłowi i zrozumieniu właścicieli firmy Acana Polska Sp. z o.o. ten wyjątkowy gest udało się zrealizować. Działalność Państwa Naworol oparta jest nie tylko na profesjonalizmie ale także pasji i miłości do zwierząt. Acana od lat wspiera schroniska i organizacje działające na rzecz czworonogów przyczyniając się do poprawy jakości życia zwierząt w trudnej sytuacji. Jak sami o sobie mówią „Nic co psie i kocie, nie jest im obce”.

Pomocną „łapę” podali również przewodniczący Regionu IPA Centralne Biuro Śledcze SGW Andrzej Kuczyński i Regionu IPA Wieluń Rafał Płóciennik.

Podkreślić należy, iż inicjatywy takie jak ta mogą być wzorem wpływającym bardzo dobrze na odbiór i świadczącym o pozytywnym kształtowaniu postaw słuchaczy w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu.

To właśnie czworonożni bohaterowie, chociaż przez specyfikę ich pracy nieobecni fizyczne, byli powodem i celem spotkania jakie miało miejsce 11 lipca br. w Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Z inicjatywy Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z Siedzibą w Sieradzu, przedstawiciele firmy Acana Polska przekazali 270 kg wysokiej jakości karmy dla psów służących w CPKP BOA.