Zbiórka krwi na Dzień Weterana w Mogilnie

153

Blisko 15 litrów zebranej krwi udało zebrać się podczas akcji jaką 29 maja br. w Parku Miejskim w Mogilnie zorganizował mogileński oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA przy udziale inowrocławskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy w ramach obchodzonego tego dnia “Dnia Weterana”.

Przez 4 godziny stacjonowania mobilnego punktu poboru krwi, który stanął tuż przy amfiteatrze w mogileńskim parku, zgłosiło się blisko 40 osób, z których ostatecznie 32 zostało skierowanych do oddania tego życiodajnego płynu. W związku z pandemią COVID-19 zbiórka została przeprowadzona w szczególnych warunkach higieniczno-sanitarnych – każdy z honorowych dawców krwi zaopatrzony został w jednorazową maseczkę, którą musiał mieć założoną podczas przebywania w autobusie. Ostatecznie udało się zebrać blisko 15 litrów krwi.

W godzinach stacjonowania mobilnego punktu poboru krwi można było obejrzeć nowe samochody osobowe dostarczone przez dealera Relault firmę Auto Compol SA z Poznania.

Władze Regionu Mogilno IPA dziękują wszystkim osobom, które z potrzeby serca chętnie włączają się w akcję honorowej zbiórki krwi.

Mariusz Niecikowski