Zbiórka ubrań i sprzętu sportowego dla dzieci z Mołdawskiej wsi – POMAGAMY!

107

Członek IPA Gdańsk Mariusz Koralewski już po raz drugi organizuje zbiórkę zbiórkę odzieży dla kilkoro dzieci z Mołdawskiej wsi Hiliuti rejon Falesti.

Jeśli się akcja powiedzie chce też doposażyć miejscową szkołę podstawową w sprzęt sportowy. Na początku października planuje wyjechać z Władysławowa do Hiliuti własnym środkiem transportu aby zebraną pomoc dostarczyć osobiście. POMOŻECIE??

Może ktoś z Was posiada niepotrzebne ubrania lub inne rzeczy które moglibyśmy przekazać rodzeństwu Garnisev które wychowuje tylko babcia

Artiom lat 9 wzrost 130-135 
Żaneta lat 7 125-130

oraz trójce rodzeństwa Cvasniuc wychowywani tylko przez matkę

Mihaela lat 12 155 cm 
Nicoleta lat 15 164 cm 
Lilian lat 9 130-133 cm

Z uwagi na duży odzew i deklaracje pomocy będziemy mogli pomóc jeszcze jednej osobie Ana Cimbriciuc która choruje na nowotwór, rok temu zawieźliśmy jej wyprawkę ale w domu była tylko babcia jedyny żywiciel, Ana przebywała w szpitalu w Kiszyniowie i nie mieliśmy okazji jej poznać 
Otrzymaliśmy informację że jest w domu i dochodzi do zdrowia

Ana lat 10 wzrost 132- 133 cm but 33-34

Rok temu byliśmy u nich z wyprawkami szkolnymi które oni dostali od Was i widzieliśmy osobiście w jak fatalnych warunkach żyją. 
Z informacji które otrzymaliśmy od dyrektor szkoły wiemy, że są to jedni z najlepszych uczniów w szkole a jednocześnie żyjący w najtrudniejszych warunkach. 
W szczególności przydałaby się odzież zimowa w rozmiarach od 128 cm do 165 cm a także inne rzeczy które możemy im przekazać.

Myślimy też aby zrobić im paczki żywnościowe gdyż w tych domach nie ma cukru, ryżu, makaronu nie mówiąc już o innych produktach.

Chcielibyśmy również wspólnymi siłami doposażyć Szkołę Podstawową w Hiliuti w sprzęt sportowy np piłki w zeszłym roku rozmawialiśmy z dyrekcją i tam brakuje nawet takich rzeczy. 
Wszelkie aktualizacje i informacje będą na bieżąco podawane w tym poście oraz w komentarzach

Aktualnie czekamy na informacje odnoście rozmiarów butów jakie byłyby potrzebne, jak tylko to dostaniemy zaraz wrzucam edycje

Tak jak rok temu zebrane rzeczy zawieziemy sami osobiście bez pośredników i przekażemy je do rąk potrzebującym

Osoby które zaangażowały się w pomoc dostaną zdjęcia na priv z momentu przekazania.

Skontaktować się z Mariuszem możecie pod numerem telefonu 604-650-638

Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy!