Zdalne spotkanie Prezydentów Sekcji Narodowych i władz światowych IPA

121

W związku z trudną sytuacją związaną z panującą na całym świecie pandemią koronawirusa COVID-19, władze światowe IPA (International Executive Board) odwołały Kongres Światowy IPA (właściwie przełożyły go na 2021 rok), który zaplanowany był w Barcelonie w połowie października br.

            Mając na uwadze konieczność podjęcia najważniejszych decyzji (uchwał) związanych z funkcjonowaniem naszego Stowarzyszenia, do Prezydentów Sekcji Narodowych IPA został przesłany pakiet dokumentów, w którym znalazły się sprawozdania z działalności członków IEB,  sprawozdanie z wykorzystania budżetu oraz wnioski do podjęcia uchwał, dając czas na przeanalizowanie tych dokumentów.

            W dniu 13 października o godz. 19.00 (czasu brytyjskiego), odbyło się zdalne spotkanie IEB z Prezydentami Sekcji Narodowych IPA, w którym udział wzięło ponad 50 osób z całego świata. W trakcie zebrania, członkowie IEB przedstawili krótkie informacje ze swojej działalności, a następnie przedstawiciele poszczególnych Sekcji Narodowych IPA mogli zabrać głos i przedstawić sytuację w swoich sekcjach.

W spotkaniu uczestniczył także Prezydent Sekcji Polskiej IPA – kol. Piotr Wójcik, który w kilku zdaniach poinformował władze światowe o aktualnej sytuacji w Sekcji Polskiej oraz przekazał życzenia zdrowia (w imieniu członków Sekcji Polskiej IPA) wszystkim uczestnikom tego zdalnego zebrania.