Zimowe szaleństwo w Zębie Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA

121

W dniach 13.01.2020r – 18.01.2020r. członkowie Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA, tradycyjnie, jak co roku zorganizowali rodzinny wyjazd na naukę jazdy na nartach.

Zajęcia połączone z zabawą i odpoczynkiem wprowadzają nowych zwolenników białego szaleństwa w „świat narciarstwa” bez niepotrzebnych stresów.

 Andrzej Gąsienica miejscowy instruktor posiadający certyfikat, rozpoczynającym naukę, a także pozostałym uczestnikom przypomniał o właściwym i bezpiecznym zachowaniu na stoku oraz przestrzegł przed zbytnią brawurą. Rozpoczynający naukę zostali również przeszkoleni w tym zakresie przez instruktora u którego rozpoczynali naukę. Grzegorz Śmiechowski – przeszkolony funkcjonariusz KPP Poddębice, przypomniał podstawowe zasady przywrócenia funkcji życiowych i opatrywania najczęściej doznawanych urazów, które mogą powstać na skutek wypadku. Oprócz codziennych zajęć związanych z nauką jazdy oraz doskonaleniem techniki przez bardziej zaawansowanych, członkowie ŁGW zwiedzili Zakopane oraz Gubałówkę a także Morskie Oko i Dolinę Kościeliską. Przypomniano także podstawowe zasady poruszania się po drogach poza miejscem zamieszkania w nocy (konieczność zakładania kamizelek odblaskowych i chodzenia „pod prąd”. Wyjazd odbył się za pomocą środka transportu (autokaru) będącego na wyposażeniu Wydz. Transportu KWP w Łodzi. Wyjazd został zakończony pomyślnie, wszyscy uczestnicy wrócili bez doznanych urazów, czy też wypadków. Zapraszamy na kwatery do Basi i Andrzeja Gąsienicy