Zlot motocyklowy „SILVIANA MOTO RIDE 2023” w Oradei

101

W dniach 11-13 sierpnia 2023 roku, w Oradei (Rumunia) odbył się zlot motocyklowy „SILVANIA MOTO RIDE 2023”, na który przyjechali członkowie IPA zrzeszeni w RIDERS OF IPA z Polski, Rumunii, Słowacji, Czech i Litwy. Przez kilka poprzednich lat zlot (rajd) organizowany był przez Region Riders of IPA Tarnów, a właściwe przez Komandora tego rajdu kol. Stanisława Dyngosza „Stanleya”. W tym roku wyzwanie związane z organizacją tego wydarzenia podjęła Sekcja IPA Rumunia i koledzy zrzeszeni w rumuńskich klubach motocyklowych Riders of IPA.

Na zaproszenie Prezydenta Sekcji IPA Rumunia, w zlocie uczestniczył Prezydent Sekcji Polskiej IPA kol. Piotr Wójcik.

Zlot rozpoczął się w piątek 11 sierpnia. Podczas uroczystego otwarcia, w którym wzięli udział wszyscy motocykliści, którzy dotarli do Oradei (około 300 osób) oraz oficjalne delegacje z IPA Polska, Rumunia, Słowacja, Czechy i Litwa jako Prezydent SP IPA, miałem możliwość wręczenia medalu „Za wyróżniającą się działalność statutową” kol. Jurkowi „Wirusowi” z Regionu IPA Włodawa oraz okolicznościowej odznaki 30 – lecia Sekcji Polskiej IPA – kol. Stasiowi „Stanleyowi” z Regionu Riders of IPA Tarnów. Prezent od Sekcji Polskiej IPA otrzymał również Prezydent Sekcji IPA Rumunia – kol. Mihai Liviu Tartareanu.

W sobotę, 12 sierpnia przed południem, ogromna grupa motocyklistów z kamizelkami z logo naszego Stowarzyszenia przejechała ponad stukilometrową trasę wokół Oradei i zakończyła ją paradą motocyklową w centrum miasta. Przyjazd tak dużej liczby motocykli wzbudził ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. Zlot zakończył się uroczystą kolacją w hotelu zlokalizowanym w centrum Oradei, gdzie mogliśmy odnowić dotychczasowe kontakty z kolegami z innych Sekcji narodowych IPA oraz rozpocząć nowe „ipowskie” znajomości, które na pewno będą skutkować nawiązywaniem i pogłębianiem współpracy pomiędzy regionami IPA z różnych państw.

Dziękuję przyjaciołom z IPA Rumunia za organizację tak dużej ipowskiej imprezy, szczególne podziękowania dla kolegi „Dana” i Prezydent Sekcji IPA Rumunia.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: uczestnicy zlotu