Zlot motocyklowy w Wieliczce

224

W dniu 24 lipca 2021 r., w Wieliczce odbył się zlot motocyklowy dla służb mundurowych, pod hasłem „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Pomysłodawcą i jednocześnie organizatorem zlotu był Przewodniczący Regionu IPA Kalwaria Zebrzydowska oraz Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Sekcji Polskiej IPA. Głównym celem tego wydarzenia były działania o charakterze profilaktycznym pod hasłem ,,JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU oraz integracja środowiska mundurowego z lokalną społecznością.

Spotkanie rozpoczęło się od mszy świętej celebrowanej przez kapelana wielickiej Policji. Po mszy motocykliści – w uroczystej paradzie – przejechali ulicami miasta na parking przy kopalni soli w Wieliczce, gdzie odbyła się część oficjalna tego zlotu. Uczestników zlotu powitał Komendant Powiatowy Policji kol. Mirosław Strach wraz z Prezydentem SP IPA kol. Piotrem Wójcikiem i Dyrektorem Kopalni Soli w Wieliczce Panem Damianem Koniecznym. Następnie policjantki z KPP w Wieliczce przeprowadziły prelekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa motocyklistów oraz kol. Prezydent SP IPA w krótkim wystąpieniu przedstawił historię, strukturę i cele działania Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji. Prezydent SP IPA odbył też robocze spotkanie z Dyrektorem Kopalni, podczas której uzyskał obietnicę zniżek na bilety do Kopalni Soli „Wieliczka” dla członków IPA. Uzgodniono, że niezwłocznie należy zawrzeć stosowne porozumienie w tym zakresie.

Po części oficjalnej, uczestnicy zlotu przejechali do Parku Linowego „Xtreme Park” znajdującego się w Wieliczce Grabówkach, gdzie właściciel tego obiektu wraz z organizatorem przygotowali piknik dla uczestników zlotu i mieszkańców miasta. Konkursom, zabawom i innym atrakcjom nie było końca. Widząc jak wspaniale potrafią integrować się członkowie IPA, właściciel Parku Linowego „Xtreme Park” zobowiązał się, że w najbliższym czasie rozważy możliwość udzielenia zniżki dla członków IPA i ich rodzin do korzystania z atrakcji tego obiektu.

Szczególne podziękowania należą się Przewodniczącemu Regionu IPA Kalwaria Zebrzydowska kol. Andrzejowi Koziołowi oraz policjantkom i policjantom z KPP w Wieliczce za profesjonalne zorganizowanie zlotu motocyklowego i szerzenie wśród służb mundurowych idei „Servo per amikeco”.

Do zobaczenia za rok, na następnej edycji zlotu motocyklowego w Wieliczce!!!

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: organizatorzy i uczestnicy zlotu