Porozumienie z „Zamkiem Ogrodzieniec” w Ogrodzieńcu

304

Teren między Krakowem a Częstochową, zwany również Wyżyną lub Jurą Krakowsko-Częstochowską, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce oraz prawdziwa kolebka rodzimej kultury. Zamki w Polsce, to miejsca chętnie odwiedzane przez turystów. Na Śląsku na szczególną uwagę zasługuje Zamek Ogrodzieniec, który posiada bardzo bogatą i ciekawą historię. Historia Zamku w Ogrodzieńcu sięga XIV wieku. Był on w tym czasie niemym świadkiem wielu wydarzeń historycznych, takich jak np. potop szwedzki oraz miejscem ekranizacji seriali i filmów, m.in. ,,Janosika” Jerzego Passendorfera czy ,,Zemsty” Andrzeja Wajdy. W 2019 roku zamek stał się również planem filmowym do serialu ,,Wiedźmin” platformy Netflix.

To największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Tereny Podzamcza słyną z widowiskowych pokazów rycerskich, które można podziwiać w niedzielne popołudnia w sezonie wiosenno-letnim. Dogodny dojazd oraz sąsiedztwo portów lotniczych w Pyrzowicach i Balicach (odległość ok. 35-60 km od Ogrodzieńca) sprawia, że zaplanowanie wizyty w Podzamczu nie nastręcza problemów. Szczegóły dot. Zamku w Ogrodzieńcu na stronie internetowej: www.zamek-ogrodzieniec.pl

Teraz, „Zamek Ogrodzieniec” przygotował specjalną ofertę dla członków IPA.

We wrześniu 2022 roku, Prezydent Sekcji Polskiej IPA kol. Piotr Wójcik oraz Członek Prezydium Sekcji Polskiej IPA kol. Adam Mateńko wraz z Prezesem Zarządu Panią Katarzyną Oleksy podpisali porozumienie dzięki, któremu każdy członek IPA – po okazaniu legitymacji – będzie uprawniony do uzyskania zniżek. Porozumienie zawiera następujące ustalenia:

  1. „Zamek Ogrodzieniec” zobowiązuje się zapewnić 20% zniżki na bilety wstępu do Zamku w Ogrodzieńcu dla członków International Police Association posiadających ważne legitymacje członkowskie tego Stowarzyszenia. Dotyczy to, także osób posiadających ważne legitymacje „Zasłużony dla Sekcji Polskiej IPA”, jak również członków IPA z innych krajów posiadających ważne legitymacje członkowskie.
  2. Prawo do zniżki przysługuje także małżonkom/partnerom oraz dzieciom będącym na utrzymaniu i towarzyszącym osobom wymienionym w ust. 1.
  3. Zniżka będzie udzielana za okazaniem ważnej legitymacji IPA.

Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam udanego korzystania z oferty przedstawionej przez „Zamek Ogrodzieniec” w Ogrodzieńcu!!!

Tekst: Piotr Wójcik