Bieg z Policją – 10. jubileuszowa edycja w 100. lecie powołania Policji Państwowej

87

31 sierpnia 2019 r. dokładnie o godzinie 16:00 rozpoczęła się jubileuszowa 10. edycja biegu z Policja.

Z racji jubileuszu na starcie stanęło aż 260 zawodników i zawodniczek, którzy pomimo panującej bardzo wysokiej temperatury, przebiegli ulicami miasta Góry 10 kilometrów. Z uwagi na jubileuszową 10. edycję, a także przypadającą w tym roku 100. rocznicę powołania Policji Państwowej w biegu wzięli udział licznie zawodnicy i zawodniczki z reprezentacji Komendanta Głównego Policji. I to właśnie oni wygrali w kategorii Mistrzostwa Polski Policjantów. Natomiast w kategorii open po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Kenii.

Jak co roku w Biegu z Policją wzięli udział również zawodnicy i zawodniczki reprezentujący Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA z całej Polski. Wśród 29 zawodników w kategorii IPA pierwszy na mecie zameldował się Jakub BURGHARDT (numer 86, reprezentacja Komendanta Głównego) z czasem 00:33:16, oraz Joanna WOŹNIAK-CIEŚLAR (numer23, KMP Wrocław) z czasem 00:46:14.  Nagrody dla zwycięzców wręczał m.in. przedstawiciel władz Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej kolega Artur Klimczak i Janusz Konopnicki z Regionu IPA Wrocław. Podczas biegu duże zainteresowanie wzbudzał zawodnik z numerem 8 kolega  Michał Banaś reprezentujący Region IPA Wrocław, który trasę pokonał w umundurowaniu ćwiczebnym,  za co został doceniony pamiątkowym upominkiem podczas dekoracji.