Członkowie IPA z Dolnego Śląska w walce w pandemią koronowirusa COVID-19

123

Członkowie IPA z Dolnego Śląska włączyli się w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa służby funkcjonariuszy i pracowników Policji w związku z zagrożeniem pandemią koronawirusa COVID-19.

Ze środków Regionu IPA Kłodzko zakupiono specjalistyczne maseczki FFP2 Z kolei członkowie Regionu IPA Wrocław rozdystrybuowali z 600 maseczek bawełnianych uzyskanych od wrocławskich aktywistów.

Zakupione ze środków Regionu IPA Kłodzko przy współpracy z Wydziałem Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu specjalistyczne maseczki FFP2 trafiły do policjantów pełniących służbę w Komendach Powiatowych Policji w Kłodzku, Lwówku Śląskim, Świdnicy i Ząbkowicach Śląskich. Z kolei Region IPA Wrocław dzięki współpracy z aktywistami skupionymi w grupach na portalach społecznościowych „Wrocław szyje maski dla medyków” oraz „Polskie Krawcowe w akcji” pozyskał 600 sztuk maseczek bawełnianych, które zostały rozdystrybuowane wśród członków Regionu IPA Wrocław i funkcjonariuszy oraz pracowników Dolnośląskiej Policji.

Tekst Bartłomiej Majchrzak. Zdjęcia Arkadiusz Skuza i Remigiusz Strzelczyk.