Mała Elena z Dolnego Śląska nagrodzona w międzynarodowym konkursie IPA!

93

Nie lada wyróżnienie trafiło do rąk córki jednego z członków IPA Dolny Śląsk! Jego córka Elena zajęła bowiem wysokie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Malarstwa Dziecięcego, organizowanym przez Sekcję Światową IPA. Jej praca w kategorii „Policja i zwierzęta” zdobyła uznanie jurorów, a zarazem bardzo wysoką II lokatę, konkurując z innymi dziełami dzieci z całego świata!

Elena już od najmłodszych lat uwielbia rysować i malować. W rozwijaniu talentu pomagają jej mama Agata i tata Krystian, na co dzień funkcjonariusz dolnośląskiej Policji i członek naszego Stowarzyszenia. A jako dowód, że talent jest nieprzeciętny, niech świadczy fakt, że 7-latka została doceniona przez sekcję światową IPA w organizowanym przed kilkoma miesiącami konkursie plastycznym.

Każde dziecko, które chciało wziąć w nim udział musiało przygotować pracę w jednej z trzech kategorii. Elena spod Wrocławia wybrała tę zatytułowaną „Policja i zwierzęta” z racji ogromnej sympatii zarówno do funkcjonariuszy, jak również do naszych „braci mniejszych”. Młoda artystka nie ukrywa, że praca nad jej dziełem zajęła trochę czasu, choć najważniejszy był oczywiście pomysł na pracę. Ta przedstawia uśmiechniętego psa w mundurze, który z kartki A4 łypie na nas sympatycznym wzrokiem pokazując, że pilnuje porządku i dba o bezpieczeństwo wszystkich.

Dzieło małej dolnoślązaczki zdobyło uznanie międzynarodowego jury, które uhonorowało Elenkę nagrodą! Do rąk 7-latki, która w plastycznej rywalizacji zajęła II lokatę, trafiły nie tylko pamiątkowy dyplom od organizatorów konkursu, ale także gadżety sygnowane logo IPA oraz akcesoria plastyczne, niezwykle przydatne w rozwijaniu artystycznego talentu. Nie obyło się bez małej uroczystości zorganizowanej w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, podczas której artystka otrzymała z rąk Prezesa Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Bartłomieja Majchrzaka wspomniane nagrody oraz szczere gratulacje. Te zostały skierowane także do wspierających ją na każdym kroku rodziców, niezwykle dumnych z córki, co przypieczętowane było nawet małą łzą wzruszenia w ich oczach podczas odbierania nagrody. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w Izbie Pamięci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Do gratulacji dla Eleny dołączyli się kustosz Izby kolega Arkadiusz Majcherek i Zastępca Kustosza Izby Pani Kamila Skłodowska. Jeszcze raz gratulujemy zarówno Elence, jak i jej rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów, nie tylko na niwie plastycznej!

Autor: Krzysztof Marcjan

Autor zdjęć: Krzysztof Marcjan