Maseczki od Grupy Tubądzin pomagają w służbie łódzkim policjantom.

222

Od marca bieżącego roku, również w Polsce walczymy z podstępnym wirusem SARS-CoV-2, który zbiera śmiertelne żniwo. Z epidemią walka na pierwszym froncie prowadzona jest głównie przez lekarzy, pielęgniarki, ratowników a także pozostały personel medyczny. Zadania do realizacji w tej walce mają również policjanci. Również nasza służba jest doceniana i uważana za niemniej ważną. W tej trudniej sytuacji wiele fundacji, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw stara się w miarę posiadanych możliwości udzielić wsparcia nam wsparcia.

Dzięki pomocy Zasłużonego dla Sekcji Polskiej IPA Andrzeja Wodzyńskiego – właściciela Grupy Tubądzin – członkom Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej SP IPA udało się pozyskać 3500 sztuk profesjonalnych maseczek ochronnych o symbolu KN95 z filtrem FFP2.

Uzyskane maseczki za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zostały rozdysponowane do jednostki wojewódzkiej i miejskiej w Łodzi oraz powiatowych struktur w Zgierzu, Sieradzu, Wieluniu, Łęczycy i Kutnie.

Dzięki takim postawom dobrze jest wiedzieć, że są osoby, które dbając o nas, dbają o nasze rodziny i społeczeństwo, któremu dane jest nam służyć.

Tekst: Rafał Płóciennik

Zdjęcia: Jan Kuropatwa