47. BIEG PIASTÓW z IPA

83

4 marca na Polanie Jakuszyckiej odbył się już 47. Bieg Piastów- Festiwal Narciarstwa Biegowego, w ramach którego policjanci i członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji startowali w 21. Policyjnym Biegu Piastów.

W Biegu Piastów, jak co roku, wzięło udział kilka tysięcy uczestników, wśród których byli również policjanci z całego świata zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji, w tym mundurowi z Czech, Włoch i Niemiec. Policjanci oraz członkowie IPA wzięli udział w 21. Policyjnym Biegu Piastów na dystansie 50 km. Najlepszym biegaczem okazał się Krzysztof Korpecki z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, II miejsce na tym dystansie zajął Mariusz Krygier z powiatu gołdapskiego, a III lokatę Radosław Drążczyk z powiatu dzierżoniowskiego. Najlepszą biegaczką wśród kobiet na tym dystansie okazała się Maja Majer z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i upominki, które wręczyli Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Leszek Zagórski, zastępca Przewodniczącego Zarządu Związków Zawodowych Policjantów województwa dolnośląskiego Paweł Kowalski oraz Przewodniczący IPA Region Jelenia Góra– Rafał Gula.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu