„BEZPIECZNE WAKACJE 2022 Z IPA ŚWINOUJŚCIE”

73

W dniu 25 czerwca 2022 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region ŚWINOUJŚCIE po dwuletniej przerwie spowodowanej restrykcjami pandemicznymi przy współpracy służb mundurowych Policji i MON, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Stowarzyszenia Strzelecko Kolekcjonerskiego KAPER,”, Miejskiego Domu Kultury i Wydziału Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Świnoujściu zorganizowali po raz szósty dla mieszkańców i gości Świnoujścia akcję profilaktyczno-rekreacyjną „BEZPIECZNE WAKACJE”. Chociaż z założenia głównymi odbiorcami realizowanego przedsięwzięcia były dzieci i młodzież, to zaprezentowany przez organizatorów program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem zgromadzonych osób. Wyjątkowa sceneria okrętów wojennych oraz jednostek brzegowych Marynarki Wojennej przyciągnęły tłumy osób w różnym wieku spragnionych niecodziennych atrakcji. W festynie w bardzo atrakcyjnej formie zaprezentowały się:

– z ramienia MSW:

  • Komenda Miejska Policji w Świnoujściu , która w swoim programie przeprowadziła:

prezentacja wozów patrolowych, znakowanie rowerów.

  • Wystawiony został pojazd – specjalistyczny quad POLARIS z KMP ŚWINOUJŚCIE, który cieszył się niesłabnącym powodzeniem zwłaszcza najmłodszych z uwagi na swoją oryginalność- tak jakby świnoujska wersja „Słonecznego Patrolu”

-z ramienia MSPiR SAR:

  • Jednostka ratownicza R-2 wraz z Grupą ratowników SAR, przeprowadziła pokaz ratowania rozbitka z wody i przeprowadziła pokazowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przy wyciąganiu rozbitków z wody używając do tego celu pozoranta i manekinów szkoleniowych ( fantomów).

OSiR WYSPIARZ:

  • ufundował liczne nagrody dla uczestników konkursów i szkoleń.

-z ramienia Stowarzyszenia Strzelecko Kolekcjonerskiego KAPER:

  • 4 członków Stowarzyszenia zaprezentowało zainteresowanym kilkadziesiąt sztuk historycznej broni palnej.

Po raz kolejny nasza akcja wpisała się w zauważalny sposób w coroczne święta „ Dni Morza” i Święto Marynarki Wojennej RP , co pozwoliło uzyskać poniższe efekty:

-Festyn odwiedziło około 2000 osób,

-przeszkolono z zakresu udzielania pierwszej pomocy około 100 osób, w tym 60 dzieci

-oznakowano kilkanaście sztuk rowerów, zainteresowanie było dużo większe, jednakże nie wszyscy mogli tego dokonać z powodu braków formalnych.

– wydano 800 porcji zupy grochowej.

SERVO PER AMIKECO !!!

Autor kol. Leszek Gawliński-Przewodniczący Regionu IPA – Świnoujście; zdjęcia kol. Piotr Werszner. kol. Leszek Gawliński