Charytatywny turniej Grabów nad Prosną

116

24.07.2022 Charytatywny turniej Grabów nad Prosną.

W dniu 24.07.2022 r. drużyna IPA Poznań wzięła udział w rozgrywkach III Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej organizowanego dla chorej na serce Danieli przez Fundację Anieli w Bieli.

Skład drużyny IPA Poznań

– Tomasz Jagłowski

– Maciej Lubczyński

– Arkadiusz Korcz

– Patryk Struszczyk

– Paweł Piceluk

– Daniel Szczygieł

– Filip Naskręt

– Hubert Kaczmarek

– Tomasz Wiła

– Marcin Borowiak

– Krzysztof Zastróżny

– Radosław Przybyłowicz

TrenerRobert Mak

Kierownik drużyny Michał Bartkowiak

Nad całością wyjazdu opiekę sprawował

Przewodniczący Regionu IPA Poznań Witold Drzażdżyński

+ wsparcie licznej (blisko 10 osób) grupy bliskich i znajomych zawodników zespołu IPA

Nasz zespół został wylosowany do grupy B w której kolejno spotkał się w 12 minutowych pojedynkach z:

IPA Poznań-Abstynęci 2-1

Przed tym pojedynkiem na wniosek naszej drużyny uczestniczy uczcili minutą ciszy pamięć naszego wspaniałego, wieloletniego przyjaciela z boiska Przema Błażejaka, który tak przedwcześnie opuścił nas w ubiegłym miesiącu.

Cały turniej nasz zespół występował z czarnymi opaskami ku pamięci Przema Błażejaka.

IPA Poznań-DOMAS II 2-0

IPA Poznań-Rumun Team 1-0

Po trzech zwycięstwach doszło do kluczowego pojedynku o pierwsze miejsce i możliwość gry w finale z ekipą Tyson. Po piorunującym początku i naszych defensywnych błędach, zespół Tyson szybko objął prowadzenie 2-0 . Mimo otrząśnięciu się z falstartu w tym pojedynku i wytworzeniu sporej przewagi oraz licznych sytuacji bramkowych, niestety żaden z strzałów nie znalazł celu w bramce… Pozostało z pokorą uznać wyższość rywali i przystąpić do meczu o III miejsce z ekipą gospodarza obiektu Pelikana Grabów

W meczu tym, zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo 2-0 i ekipa IPA Poznań zdobyła III miejsce w turnieju wraz okazałym pucharem!

Od strony sportowej należy zauważyć ,że dla ekipy IPA Poznań, pod nieobecność spowodowaną wyjazdami i kontuzjami, czołowych zawodników turniej był doskonałą okazją do testowania nowych zawodników aspirujących do stałej gry w drużynie. I poza wywalczeniem III miejsca w turnieju, również w tym zakresie był to to niewątpliwie bardzo wartościowy turniej, gdyż wszyscy kandydaci dowiedli, że będą wzmocnieniem zdrowej sportowej rywalizacji wewnątrz drużyny. A sztab drużyny już zaczyna się głowić kogo powołać na sierpniowy XXIV Międzynarodowy Turniej Piłkarski IPA Poznań, który już 26-27.08.2022…

A impreza w Grabowie miała świetną oprawę z bardzo licznymi atrakcjami . pojazdy tuningowane, retro pojazdy Milicji i Policji, kolumna motocyklowa, dmuchane zamki, wata cukrowa, lody, symulator wypadku czy norweski autobus dyskoteka….

Na tak zorganizowaną imprezę (mimo sporej odległości) na pewno warto wracać tym bardziej, że przyświecał jej szlachetny cel zbiórki pieniędzy na chora dziewczynkę .

Tekst i foto:
Michał Bartkowiak

IPA region Poznań