Członkowie Regionu IPA KONIN ze wsparciem dla swoich koleżanek i kolegów

203

Wystarczyła mała inicjatywa, zaangażowanie i kilka cudownych osób, aby IPA Region Konin mogło przyczynić się do ochrony osobistej konińskich policjantów w czasie trwania epidemii Covit 19.

            Komenda Miejska Policji w Koninie za pośrednictwem IPA Region Konin pozyskała od sponsorów Aptek Prima oraz Kompleksowe Usługi BHP Łukasz Mitkowski 1000 szt. jednorazowych maseczek, 50 szt. płynów do dezynfekcji, 100 par rękawiczek jednorazowych oraz 300 szt. maseczek wielorazowego użytku.

            Z funduszy m.in. IPA Region Konin zostały również zakupione materiały, z których powstało tysiąc maseczek  wielorazowego użytku dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji w Koninie. A to wszystko za sprawą zespołu cudownych kobiet , które pracowały przez trzy dni od rana do wieczora. Każdą wolną chwilę spędzały przy maszynie by finalnie uszyć maseczki i zapewnić tym samym ochronę przed wirusem policjantom i nie tylko.

            Do większego zabezpieczenia konińskich policjantów brakowało jeszcze przyłbic ochronnych. Stowarzyszenie IPA Konin i w tej kwestii podało pomocną dłoń wykładając środki pieniężne z własnego budżetu na pokrycie częściowych kosztów zakupu ochronnych nakryć głowy.

            Wierzymy, że te kilka drobnych gestów, wzajemna pomoc oraz wsparcie przyczyniły się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa ochrony funkcjonariuszy w tak trudnym dla nas wszystkim czasie trwania epidemii.

Tekst:

Sylwia Król