Ipowcy w 5. edycji Biegu Uniwersytetu Medycznego

174

Blisko 900 zawodników wzięło udział w 5. edycji Biegu Uniwersytetu Medycznego, która odbyła się w sobotę 28 września we Wrocławiu..

Na starcie zawodów nie mogło zabraknąć dolnośląskich policjantów w tym licznego grona członków IPA, którzy przybyli, aby sprawdzić się w sportowej rywalizacji. Dzięki uprzejmości Dyrektora Biegu Tomasza Zatońskiego odbywał się w klasyfikacjach policjantów i policjantek oraz IPA. Patronat honorowy nad całą imprezą na wniosek Przewodniczącego Regionu IPA Wrocław objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Tomasz Trawiński.

W miasteczku biegowym, które jest nieodłącznym elementem tego typu zawodów, odbywały się akcje promujące zdrowie i akcje profilaktyczne. Jak co roku ze swoim stoiskiem pojawili się funkcjonariusze z KMP we Wrocławiu, którzy służyli informacją w wielu  kwestiach nurtujących mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. W tym roku dołączyli do nich mundurowi z Polizei Sachsen z Mathiasem Kubitz z IPA  Gorlitz na czele , którzy ze swoim wozem technicznym prezentowali sprzęt techniki kryminalistycznej.

Należy wspomnieć, że swój udział w 5. edycji Biegu Uniwersytetu Medycznego miała również  Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, której występ uświetnił start i ceremonię medalową. Jednym z punktów imprezy było wręczenie przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  odznaki honorowej „Zasłużony dla kultury polskiej”  Orkiestrze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wojewoda podziękował kapelmistrzowi nadkom. Adamowi Witiwowi – członkowi IPA za współpracę i pomoc m.in. przy organizacji i oprawie Świąt Narodowych.

Wyniki rywalizacji wśród policjantów:

Klasyfikacja open policjantów:

1. Łukasz Marcjanek (KPP Kłodzko)
2. Adam Banaszewski (KMP Wrocław, IPA Wrocław).
3. Wiktor Janiszewski (KPP Trzebnica)

Klasyfikacja open policjantek:

1. Anna Ficner (KWP Wrocław)
2. Patrycja Bosiak (WRD KMP Wrocław, IPA Wrocław)
3. Joanna Woźniak-Cieślar (KP Długołęka)

Klasyfikacja IPA – kobiety:

1. Beata Borowicz (KWP Wrocław)
2. Renata Piech (KMP Wrocław)
3. Ewa Tuszyńska (KWP Wrocław)

Klasyfikacja IPA – mężczyźni:

1. Piotr Fielek
2. Paweł Jankowski (KMP Wrocław)
3. Paweł Czechowski (KP Wrocław Krzyki)

Drugi rok z rzędu – drużyna IPA Wrocław-Poland, pod wodzą trenera Mariusza Cieślaka – członka IPA, znalazła się na podium w kategorii szkół biegowych.

Dekoracji zwycięzców dokonał Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – podinsp. Robert Frąckowiak, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu – nadkom. Karol Pawłowski, przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego – Roman Buczkowski. IPA reprezentowali Bartłomiej Majchrzak – Przewodniczący Regionu IPA Wrocław oraz Mathias Kubitz z IPA Gorlitz.