MEDZINÁRODNÝ BOWLINGOVÝ TURNAJ PRE ŠTVORČLENNÉ DRUŽSTVÁ ČLENOV IPA POPRAD 2019

71

W dniu 12.10.2019 roku na zaproszenie Przewodniczącego Regionu IPA Poprad -Petera Suchego członkowie naszego regionu ( trzy czteroosobowe drużyny) wzięli udział w turnieju w kręgle.

Turniej pod patronatem Prezydenta Słowackiej Sekcji IPA odbył się w pięknej kręgielni Centrum handlowo – rozrywkowym MAX w Popradzie. Podobnie jak w minionym roku – na graczy czekało osiem doskonale przygotowanych torów. W rywalizacji wzięły udział drużyny z IPA Koszyce, IPA Zakopane, IPA Nowy Sącz /dwie drużyny/, IPA Spiska Nova Ves, IPA Nowy Targ /trzy drużyby/, oraz oczywiście Gospodarze IPA Poprad.

Bardzo wysoki poziom graczy biorących udział w zawodach, wymusił na nowotarżanach grę na najwyższych obrotach. W zaciętej rywalizacji – ostatecznie – po podliczeniu punktów z trzech gier, najlepsi okazali się zawodnicy z IPA Nowy Targ – zajmując I miejsce !! Druga drużyna z Nowego Targu zajęła III miejsce, a trzecia nasza drużyna zajęła VI miejsce. Kolejnym sukcesem nowotarżan była gra  Joanny, która zdobyła statuetkę dla najlepszej zawodniczki. Na uwagę zasługuje fakt wspaniałej formy Mirka, który w czterech seriach uzyskał łącznie 611 punktów!! W całych zawodach lepszym wynikiem mógł pochwalić się tylko jeden zawodnik Patrik Karas z IPA Kośice który uzyskał 640 punktów. 

Ostateczne wyniki:

IPA Nowy Targ I

Wojciech Gajek 539pkt, Joanna Grzymek 531pkt, Piotr Leśniak  544pkt, Mirosław Nowobilski 611pkt

IPA Koszyce
IPA Nowy Targ II

Piotr Filar 482pkt, Dariusz Babiak 593pkt, Robert Stasik 429pkt, Marcin Grzymek 506pkt

IPA Zakopane
IPA Poprad
IPA Nowy Targ III

Wojciech Frańczak 437pkt, Wojciech Hełdak 391pkt, Leszek Sięka 410pkt, Andrzej Gał 465pkt,

IPA Nowy Sącz I
IPA Nowy Sącz II
IPA Spiska Nova Ves.

Serdecznie dziękujemy koleżankom i kolegom z IPA Poprad za zorganizowanie tak wspaniałego turnieju. Zabawa była przednia, a atmosfera podczas rywalizacji była wspaniała.

tekst: W. Frańczak
fot: R. Stasik