VII Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie

234

Góra, to miasto na północy województwa dolnośląskiego. To właśnie tam, w hali sportowej Olimpia, w dniu 16 listopada 2019 roku odbyła się już siódma edycja Mistrzostw Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie.

Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu ze strony IPA Region Wrocław, a patronat nad Turniejem objął Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów woj. dolnośląskiego. Nad całością organizacji czuwał jeden z członków IPA Region Wrocław – st. asp. Łukasz Nowakowski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. W organizacji Turnieju pomagali także sympatycy Górowskiego Stowarzyszenia Badmintona „Smecz”.

W sobotni poranek na hali stawiło się 43 zawodników – aktualni, emerytowani lub byli pracownicy Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Służby Celnej. Uczestnicy reprezentowali takie miejscowości jak Wrocław, Trzebnica, Góra, Kłodzko, Syców, Oleśnica czy Bolesławiec.

O godzinie 09:00 uroczystego otwarcia Turnieju dokonał kolega Janusz Konopnicki z KPP Góra, który reprezentował zarząd IPA Region Wrocław podczas zawodów. Zaraz po ceremonii – zawodnicy przystąpili do gier, które odbywały się w pięciu kategoriach – Gra pojedyncza kobiet open, gra pojedyncza mężczyzn open, gra pojedyncza mężczyzn powyżej lat 40, gra podwójna open i gra mieszana open. Do godziny 17:30 trwały rozgrywki, bogate w wiele udanych i widowiskowych akcji. Dziesiątki zniszczonych lotek, litry wylanego potu, okrzyki emocji czy sportowej złości – wszystko to można było zaobserwować podczas meczy. Późnym popołudniem zostali wyłonieni zwycięzcy.

W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Aleksandra Niedźwiedź – były pracownik KMP Wrocław. Na drugiej pozycji uplasowała się Małgorzata Dembowska-Gołąbek ze Służby Celnej a brąz wywalczyła Magdalena Mądra – Wojsko Polskie. W grze pojedynczej mężczyzn open bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Nowakowski z KMP Wrocław, który bronił złotego medalu                       z zeszłego roku. W emocjonującym finale pokonał przedstawiciela Wojska Polskiego – Norberta Wasiewicza. Trzecie miejsce należało również do przedstawiciela Wojska – Krystiana Karpowicza. Gra pojedyncza mężczyzn powyżej lat 40 to pokaz siły w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej – złoto dla Arkadiusza Harbacewicza z JRG Syców oraz srebro dla Pawła Konopki z PSP Kamienna Góra. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kwiatek z Komendy Powiatowej Policji w  Górze.  W grze podwójnej open podium zdominowali Funkcjonariusze Policji – pierwsze miejsce zdobyli Piotr Łaszkiewicz i Jacek Wróbel z KMP Wrocław, a srebro zawisło na szyjach Roberta Jędrzejczaka z OPP Wrocław i Krzysztofa Kwiatka. Trzecie miejsce wywalczyli przedstawiciele Służby Więziennej – Bartłomiej Trzciański – ZK Oleśnica oraz Robert Pilny – ZK Kłodzko. Gra mieszana to totalna dominacja Policji nad resztą służb mundurowych – Złoto dla Aleksandry Niedźwiedź i Łukasz Nowakowskiego                 z KMP Wrocław, srebro dla Katarzyny Winter z KPP Trzebnica- członkini IPA  i Jacka Wróbla z KMP Wrocław i brąz dla Małgorzaty Dembowskiej-Gołąbek ze Służby Celnej i Piotra Łaszkiewicza z KMP Wrocław.

Na uwagę zasługuje fakt, że Aleksandra Niedźwiedź i Łukasz Nowakowski jako jedyni zawodnicy w Turnieju zdobyli po 2 złote medale, których bronili po zdobyciu w 2018 roku. Gratulujemy ogromnego sukcesu!

W zawodach udział wzięli także członkowie IPA Region Wrocław – Renata Piech i Marek Dziugieł. Po wręczeniu pucharów i medali odbyła się ceremonia zakończenia Turnieju. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców i uczestników Mistrzostw.

Tekst: Łukasz Nowakowski