Rozpoczął się tegoroczny nabór na wyjazd do Gimborn!!

89

Poszukujemy zarówno uczestników jak i prelegentów.

Tegoroczne seminarium odbędzie się pomiędzy 25 a 29 maja 2020 roku.

Na zgłoszenia czekamy do 7 lutego 2020 roku. W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: 1vice.prezydent@ipapolska.pl  

Temat tegorocznego seminarium:   „Przemoc w grze – chuligani i ultrasi wokół meczów piłkarskich”   Wśród fanów piłkarskich znajdują się grupy, dla których emocje sportowe doznawane przez piłkę nożną już od dawna stanowią zabawę w przemoc. Z tego powodu cierpią fani, którzy chodzą na stadiony z uwagi na samą grę. Jest to również problem dla oddziałów prewencji policji zapewniających porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas rozgrywanych meczów.

Na seminarium będą omówione przyczyny i różne formy rosnącej przemocy na meczach piłkarskich oraz metody deeskalacji i prewencji w Polsce i w Niemczech. Będą przedstawione i przedyskutowane kwestie związane ze społecznym podłożem i polityczną orientacją osób skłonnych do przemocy.

Ponadto będą ukazane i ocenione założenia zmierzające do prewencji w zakresie przemocy wypracowane przez inicjatywy fanów, związki piłki nożnej i policję.  

Koszt seminarium 310 Euro – (Dla 10 osób Sekcja Polska IPA dofinansowuje po 100 Euro )