V Międzynarodowy Turniej w Kręgle

240

13.12.2019r odbył się IV Międzynarodowy Turniej w Kręgle pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji Nowy Targ, Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, Nowotarskiego Starosty Powiatowego, oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ „Zadyma 2019”.

            Na Zaproszenie Prezydium naszego Regionu do turnieju zgłosiło się 24 drużyny !! Łącznie o puchary walczyło 108 zawodników z 18 Regionów IPA z Polski, oraz ze Słowacji.
Podobnie jak w minionym roku, kilka regionów wystawiło do zawodów kilka drużyn. Ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn, po krótkiej rozgrzewce – pierwsze drużyny rozpoczęły juz rywalizację po 1600. Po godzinie 17-ej w towarzystwie Patronów V Turnieju w kręgle: Starosty nowotarskiego Pana Krzysztofa Fabera, Burmistrza Miasta Nowego Targu Pana Grzegorza Watychy, Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu Pana insp. Grzegorza Wyskiela, oraz w imieniu Komendanta KaO SG z Nowego Sącza – komendanta Placówki Straży Granicznej w Zakopanem – płk. SG Wiesława Górskiego, Przewodniczący Regionu IPA Nowy Targ Mateusz Kapołka przywitał wszystkich obecnych. Po kilku słowach skierowanych do zawodników przez Patronów – Przewodniczący przedstawił drużyny z regionów IPA: Przeworsk, Jarosław, Białystok, Zakopane, Karpacki, Gorlice, Opole Korna, Košice, Poprad – Ždiar, Nowy Sącz, Tarnów, Kielce Centrum, Wrocław, Kalwaria Zebrzydowska, Staszów, Rzeszów / w kolejności zgłaszania się do turnieju /. Do graczy dołączyły trzy drużyny z Nowego Targu, oraz z Riders of IPA LEMC Poland chapter Nowy Targ.

            Rywalizację na czterech torach rozpoczynały kolejne drużyny, a pozostali udali się na kolację, aby posileni – przystąpić do rywalizacji – zmieniając tych, którzy rozegrali mecz. W gorącej atmosferze pełnej dopingu zawodnicy kolejnych drużyn z ogromną determinacją walczyły o każdy kolejny punkt. Każde celne zbicie kręgli było nagradzany gromkim aplauzem, niezależnie od tego, z jakiej drużyny zawodnik, go zdobył!! Gra pełna poświęcenia, niemniej jednak, w klimacie wspólnej zabawy. W oczekiwaniu na swoją kolej – uczestnicy turnieju mieli możliwość spróbowania swoich sił w darta oraz trambambuli – futbolu stołowym. Goście mieli okazję zakosztować lokalnie warzonego piwa o nieporównywalnym w smaku do sklepowych produktów – tradycyjnego piwa Zadyma.

Po zakończeniu I rundy – Przewodniczący przedstawił obecnych na turnieju Arkadiusza Skrzypczaka – prezydent Sekcji Polskiej w latach 2007-2013 – wieloletniego Przyjaciela Regionu IPA Nowy Targ. Obecni mieli przyjemność poznać również Eugeniusza Kurdasa – starostę wadowickiego, oraz Pawła Farynę – starostę jędrzejowskiego. Przewodniczący, wraz sędziami wręczył uczestnikom DYPLOMY ZA UDZIAŁ drużynom, których wynik z I rundy nie pozwolił na rywalizację w finałowej rundzie o I Puchar Turnieju, oraz statuetkę dla Najlepszego zawodnika

Prezes Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej Aleksander Szymański przypomniał, iż dzisiejszy turniej stanowi ukoronowanie trzyletniej rywalizacji o Puchar Przechodni prezesa MGW na rok 2019, oraz za lata 2017-2019. Przy gromkim aplauzie Przewodniczący zaprosił do Rundy II drużyny z Zakopanego, Kielc i Nowego Targ aby rozpoczęły grę. Ostatecznie, najlepszą drużyną okazała się ekipa z IPA Zakopane, która zajęła I miejsce, wyprzedzając drużynę IPA Kielce Centrum – II miejsce, Riders of IPA LE MC Poland chapter Nowy Targ /Kostek, Leszek, Darek i Robert/ – III miejsce i IPA Nowy Targ II /Darek, Piotrek, Bartek S. i Bartek K./ – IV miejsce. Tytuł NAJLEPSZY ZAWODNIK V Turnieju w kręgle Zadyma 2019 wygrał Dawid z IPA Zakopane !!

Wszystkie drużyny otrzymały zestaw upominków od Starostwa Powiatowego Nowy Targ oraz Urzędu Miasta Nowy Targ.

Na zakończenie Prezes Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej Aleksander Szymański ogłosił wyniki i wręczył trofea: Puchar Prezesa MGW  w 2019 roku drużyna Nowy Targ I zajęła II miejsce , a Nowy Targ II zajęła III miejsce !! W roku 2019 pierwszy puchar zdobyła drużyna IPA Zakopane.

Ponadto, Puchar Prezesa MGW za lata: 2017-2019 roku nowotarskie drużyny nie pozwoliły na odebranie zwycięstwa: drużyna Nowy Targ I zajęła I miejsce, a Nowy Targ II zajęła II miejsce  !!

Turniej odbywał się we wspaniałej atmosferze przyjaźni i radości. Przede wszystkim jednak zaskoczył wysoki, sportowy poziom rywalizacji.  Chęć zdobycia jak największej ilości punków, pucharów, oraz statuetki – nie przesłoniła tego, co było głównym zamierzeniem organizowania kolejnego Międzynarodowego Turnieju w kręgle: wzajemnej radości z poznania się, radosnego spędzenia czasu, a także stworzenia lub odnowienia przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami policji i Straży Granicznej pracujących w odległych od siebie jednostkach…

Podziękowania dla sędziów – Leszkowi i Edkowi – którzy z zaangażowaniem wykonali naprawdę dużo pracy, Marysi za foto relację, oraz wszystkim osobom, którzy pomogły zrealizować turniej.

Osobne podziękowania składamy Mietkowi – właścicielowi i pracownikom Browaru ZADYMA – za gościnność…


Dziękujemy.

tekst: M. K.
fot: M. G.