Śnieżne szaleństwa w górach Regionu IPA Bełchatów

200

Już 7 lat z rzędu IPA Region Bełchatów zorganizował wyjazd na narty do miejscowości Małe Ciche. Tym razem wyjazd odbył się w dniach 27.02.2020-01.03.2020 r.

Można go uznać jako jeden z rekordowych, ponieważ wzięła w nim udział największa ze wszystkich wyjazdów liczba uczestników – 154 osoby, które świetnie się bawiły w ciągu tych kilku dni

27 marca w czwartek popołudniu wszyscy zebraliśmy się w wyznaczonym miejscu, aby następnie ruszyć w długo oczekiwaną podróż. Humory dopisywały wszystkim, każdy chciał jak najszybciej dotrzeć, aby móc wypocząć przed jutrzejszym szusowaniem na nartach.

Następnego dnia część uczestników pojechała na stok Małe Ciche, gdzie doskonalili swoje umiejętności narciarskie. Druga grupa pojechała autokarem do Bachledowej Doliny, która znajduje się na Słowacji. Warunki dawały się we znaki, jednak czas na stokach spędziliśmy bardzo miło.

Po powrocie każdy ze smakiem zjadł obiad i odpoczywał w pensjonacie. Jedna z grup wybrała się tego wieczoru na Termy Chochołowskie. Ciepła woda i strefa wypoczynku doskonale ze sobą współgrały. Dzień zakończyliśmy wypoczęci i wygrzani.

W sobotę warunki na stokach były wyśmienite. Wyratrakowane stoki, niska temperatura i bezchmurne niebo sprawiały, że aż szkoda było myśleć, że ta doba była przedostatnią dobą wyjazdu. W ten dzień odbył się też wyjazd do Słowacji oraz na stok Małe ciche, dodatkowo jeden autokar wyruszył do Zakopanego. Wieczorem jedna z grup pojechała na Termy Chochołowskie, gdzie wypoczęli po całym dniu.

Ostatnie chwile niektórzy poświęcili na regenerację po dwóch intensywniejszych dniach na stokach.

Jednak znalazła się też spora część, która pojechała na pobliski stok i wykorzystała do końca uroki wyjazdu. Niestety ze względu na padający deszcz musiała wrócić wcześniej do pensjonatu. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Prezydium IPA Region Bełchatów serdecznie dziękuje Zarządowi ŁGW IPA za pomoc w dofinansowaniu przedmiotowego wyjazdu i pokrycia części kosztów związanych z wynajmem trzech autokarów. Dziękujemy również Bogdanowi Naturalnemu, który ufundował kominiarki narciarskie dla najmłodszych uczestników wyjazdu. Szczególne podziękowania należą się też kierownictwu stacji narciarskiej za współpracę oraz Teresie Strama właścicielce DW Tatry i Willa Tatry za uprzejmą gościnę, świetne warunki noclegowe i przepyszne jedzenie

Tekst: Damian Jabłoński

Zdjęcia: uczestnicy wyjazdu.