44 BIEG PIASTÓW Z IPA

248

Od 28 lutego do 1 marca 2020 roku na Polanie Jakuszyckiej odbył się 44 BIEG PIASTÓW. Wśród biegaczy z całej Europy znaleźli się również członkowie IPA, którzy już od początku tej imprezy biorą w niej udział, zdobywając medale i wyróżnienia.

W tegorocznych biegach na Polanie Jakuszyckiej wzięło udział kilka tysięcy uczestników, wśród których byli również policjanci z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu  Policji, w tym z Litwy, Czech i Niemiec.

Policjanci i członkowie IPA startowali w biegu na 6 km, który odbył się w piątek, tj. 28 lutego br. oraz w sobotę w biegu głównym, który w tym roku odbywał się na dystansie 42 km.

Na dystansie 6 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce w 21 Policyjnym Biegu Piastów zajął Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, drugie  miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru, a trzecie Włodzimierz Krych z Torunia. Wśród kobiet najlepszą w biegu na 6 km okazała się Ewa Armata z województwa podkarpackiego, II miejsce zajęła Maja Majer z Jeleniej Góry, a III miejsce zajęła Katarzyna  Kozubek z KMP Jelenia Góra. Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki na dystansie 6 km w Policyjnym Biegu  ufundował Komendant Główny  Policji w Warszawie, a wręczył go Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Bogumiła Kotowskiego.  Puchar za drugie miejsce zwycięzcom  w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wręczył – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł.insp. Bogumiła Kotowskiego. Puchar za III miejsce ufundował Niezależny Związek Zawodowy Policjantów oraz Komendant Miejski Policji  w Jeleniej Górze, a  wręczył  go– asp.szt. Piotr Malon –przewodniczący Wojewódzkiego Zarządu Związków Zawodowych Policjantów we Wrocławiu wraz  mł.insp. Bogumiłem Kotowskim Komendantem Miejskim Policji  w Jeleniej Górze. W sobotę , tj. 1 marca br. policjanci oraz członkowie IPA wzięli udział w biegu na 42 km.  Najlepszym biegaczem na tym dystansie, okazał się Krzysztof Korpecki. Zwycięzca otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który wręczył Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze- mł. insp. Bogumił Kotowski.  Najlepszą biegaczką wśród kobiet na tym dystansie okazała się Maja Majer z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, która otrzymała puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze.

Za rok kolejny bieg z udziałem członków IPA, zapraszamy serdecznie!!!

Małgorzata Gorzelak