V Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Lubelskiej GW IPA

63

W dniu 10.06.2023r., na strzelnicy chełmskiego stowarzyszenia sportowego „Magnum” w Puszczy k/Chełma odbył się „V TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR PREZESA LUBELSKIEJ GW IPA”.

Zawodnicy strzelali z broni krótkiej (pistolet) i długiej (karabin). Rywalizacja odbyła się w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej z broni krótkiej i długiej.

Turniej otworzył Przewodniczący Regionu IPA Chełm kol. Grzegorz Worlicki razem z Prezesem Lubelskiej GW IPA kol. Piotrem Wójcikiem.

Przed rozpoczęciem zawodów Prezes LGW IPA realizując uchwałę Krajowego Zarządu SP IPA, uhonorował kol. Anetę Skrzypek z Regionu IPA Chełm – srebrnym medalem „Za wyróżniającą się działalność statutową”. 

W zawodach udział wzięło 12 (trzyosobowych) drużyn, reprezentujących Regiony IPA z terenu woj. lubelskiego tj.: (Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Włodawa i Zamość), drużyna Prezydium LGW IPA oraz inne drużyny reprezentujące służby mundurowe.

Organizatorem turnieju był Region IPA Chełm oraz Prezydium LGW IPA (szczególne podziękowania za zaangażowanie w organizacje turnieju należą się kol. Grzegorzowi Worlickiemu i Grzegorzowi Pieczykolanowi).

Po spokojnej, ale zaciętej rywalizacji, Turniej wygrała drużyna Regionu IPA Zamość drugie miejsce zajęła drużyna Regionu IPA Chełm, a trzecie drużyna „Sagitarius”.

Najlepszym strzelcem z broni długiej okazał się Leszek LIGAJ z Regionu IPA Chełm, a z broni krótkiej kol. Adam SOWA z drużyny „Sagitarius”.

Po zakończeniu turnieju, Prezes Lubelskiej GW IPA kol. Piotr Wójcik oraz Przewodniczący Regionu IPA Chełm kol. Grzegorz Worlicki wręczyli okolicznościowe puchary, dyplomy i nagrody indywidualne dla najlepszych strzelców i najlepszej drużyny turnieju.

Do zobaczenia na następnym turnieju już za rok.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: organizatorzy turnieju