DZIEŃ DZIECKA IPA 2023 W STARGARDZIE

68

Tradycyjnie już od wielu lat członkowie Regionu IPA – Stargard biorą czynny udział w organizacji festynu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w dniu 1. czerwca. Już od wczesnych godzin rannych tego dnia stargardzcy ipowcy zjawili się na miejscu imprezy i przy pomocy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, urządzili kolorowe stoisko IPA.

Dzięki „ludziom dobrej woli” otrzymaliśmy bezpłatnie bardzo dużą ilość pięknych zabawek, gier, układanek oraz słodyczy w postaci różnorodnych cukierków, ciastek, kartoników z napojami itp. Na wysokości zadania stanęli również sami ipowcy, którzy na festyn przynieśli dzieciom blachy różnorodnych ciast, rogalików oraz mufinek. Żaden milusiński odwiedzający nasze stoisko wystrojone w kolorowe balony, nie odszedł z „pustymi rękami”. Radość dzieci była bezcenna.

Pogoda w tym dniu była idealna, aby kolorową kredą na płytach chodnikowych nasi milusińscy mogli wykazać się swoim talentem malarskim – dobrze, że byliśmy przygotowani w tym celu z dużą ilością kredy dla wszystkich chętnych.

Żaden z organizatorów festynu nie spodziewał się tak dużej ilości uczestników z przedszkoli, okolicznych domów, szkół oraz placówek oświatowych. Setki dzieci miało okazję zobaczyć popisy policyjnych psów, koni, usiąść za kierownicą motocykla policyjnego czy radiowozu. Dużą atrakcją były samochody Straży Pożarnej czy saperów, z ciekawością przyglądały się popisom stargardzkiej grupy „COBRA”.

Zarząd Regionu IPA – Stargard składa serdeczne podziękowania za wsparcie (słodycze, napoje, ciastka itp.) naszych działań Panu Tomaszowi Mercikowi – Zasłużonemu dla IPA Sekcja Polska. Odrębne podziękowania należą się firmie „4Kidz Polska” sp. z o.o. (importer zabawek) ze Szczecina ul. Pomorska nr 61.

Ponadto dziękuję bardzo koleżankom i kolegom z Regionu IPA – Stargard za czynną pomoc przy stoisku IPA podczas festynu przez kilka godzin oraz upieczenie ciast tj. : Monice, Karolinie, Andrzejowi, Arturowi, Robertowi i Piotrowi. Do zobaczenia za rok !!! Servo per Amikeco !!! kol. Mariola Świątczak – Przewodnicząca Regionu IPA w Stargardzie. Autorka zdjęć : kol. Justyna Siwarska z KPP – Stargard