I POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

58

W piątek, 16 września 2022 roku o godz. 10.00, na stadionie lekkoatletycznym w Kątach Wrocławskich przy ul. Zwycięstwa 27 odbył się I Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Wrocławskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz Rodzinny piknik „Bezpieczny powrót do szkoły”. Struktury wrocławskiego IPA był współorganizatorem turnieju. W szczególności zaangażowanym w organizację był kolega Łukasz Raczkowski.

Dla dzieci zorganizowano wiele atrakcji, m.in. stoiska edukacyjne gdzie można było porozmawiać z policjantami i strażakami, przypomnieć zasady udzielania pierwszej pomocy oraz posłuchać o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Oprócz tego policjantki malowały dzieciom twarze, rozdawane były policyjne gadżety z wizerunkiem Komisarza Lwa, odblaski, kamizelki, kolorowanki i wiele innych. Najmłodsi mogli pobawić się również skacząc na dmuchanym zamku oraz poczęstować się popcornem i watą cukrową.

W tym czasie na boisku rozgrywane były mecze pomiędzy drużynami KMP we Wrocławiu, KPP w Oleśnicy, KPP w Kłodzku, KMP w Wałbrzychu, KMP w Jeleniej Górze, KPP w Polkowicach i Starostwa Powiatu Wrocławskiego.

Nagroda główna, czyli puchar Starosty Powiatu Wrocławskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu trafił do policjantów z Wałbrzycha. Miejsce drugie zajął zespół z Polkowic, a trzecie miejsce przypadło funkcjonariuszom z komendy miejskiej we Wrocławiu.

Nagrody i puchary wręczali wspólnie Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki i Komendant Miejski Policji we Wrocławiu podinsp. Rafał Siczek. Puchar Fair Play wręczał Przewodniczący Regionu IPA Wrocław – Bartłomiej Majchrzak.

Celem tego wydarzenia było promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia oraz podnoszenie świadomości mieszkańców na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

st. sierż. Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu