Znów gramy w kręgle z IPA w Stargardzie

71

Nareszcie po zakończeniu zawieruchy z COVID-19, zachodniopomorscy ipowcy znów spotkali się na Turnieju IPA w Kręgle 2022, którego gospodarzem był Region IPA w Stargardzie. Była to też okazja na spotkanie z przyjaciółmi i sympatykami IPA. Na początku miesiąca tj. 6. października 2022 r. zgłoszone drużyny stanęły do sportowej walki w gościnnych progach kręgielni „RONDO” w Stargardzie. W rzucaniu kulą udział wzięło 30 osób w tym 6 dzieci, które utworzyły osobną ekipę, gorąco dopingowaną przez rodziców. Radości było wiele, zaangażowania i rywalizacji też na torach nie brakowało.

Podczas trzech godzin imprezy posiłkowano się pizzami – gigant i zimnymi napojami. Specjalne buty do gry w bowling zabezpieczały sportowców przed poślizgiem.

Po zakończeniu turnieju okazało się, że zwycięzcą została drużyna IPA kol. Przemysława, która zdobyła łącznie 1322 punkty. Koleżanki ze wszystkich drużyn za swój zapał do gry, a zwłaszcza w umieszczaniu palców w trzech otworach kul, otrzymały imienne dyplomy, natomiast najmłodsi dodatkowo „złote” medale z logo IPA oraz pamiątkowe gadżety.

Podczas wspólnej zabawy wspominano wcześniejsze turnieje IPA w kręgle, działania stowarzyszenia w akcji niesienia pomocy walczącej Ukrainie i planach na następny rok. Na zakończenie sportowego spotkania wykonano liczne fotografie uczestników oraz umówiono się na wiosenny turniej w kręgle IPA w 2023 roku też w Stargardzie. Servo Per Amikeco !!! Tekst : kol. Mariola Świątczak, zdjęcia – uczestnicy turnieju.